UA / RU
Підтримати ZN.ua

У в'язницях "ЛДНР" систематично ґвалтують полонених жінок та чоловіків – Amnesty

У багатьох з колишніх ув'язнених були явні ознаки перенесеної психологічної травми, кажуть правозахисники.

Для багатьох представників громадянського суспільства і гуманітарних організацій територія східної України, яка контролюється підтримуваними Росією сепаратистами, залишалася недоступною. Звідти майже не надходить незалежна інформація, йдеться у звіті про права людини в Україні, який підготувала та опублікувала в четвер правозахисна організація Amnesty International у рамках звіту по країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Серед осіб, звільнених сепаратистами та вивезених на підконтрольну українському уряду територію, були правозахисники, журналісти й блогери, позбавлені волі за критичне висвітлення подій, в тому числі Станіслав Асєєв, "засуджений" у жовтні на 15 років позбавлення волі за "шпигунство".

"В інтерв'ю, даних деякими зі звільнених, повторюються розповіді про те, що фактична влада Донбасу пригнічує будь-які форми інакомислення, у тому числі такими методами, як здійснювані "Міністерством державної безпеки" затримання, допити, тортури та інші види жорстокого поводження, а також позбавлення волі, часто в нелюдських умовах", - йдеться у звіті Amnesty.

Правозахисники зазначають, що у багатьох з колишніх ув'язнених були явні ознаки перенесеної психологічної травми.

"Серед особливо жахливих свідоцтв були повідомлення про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство стосовно полонених, включаючи систематичні зґвалтування жінок, а також чоловіків", - додали правозахисники.

Станіслав Асєєв підтвердив, що в "Ізоляції" є жіночі камери, але говорити про них не хотів: "Давай, мабуть, тему жінок в "Ізоляції" взагалі оминемо. Це особлива тема. Тим більше що деякі жінки, котрі там були, теж потрапили в обмін. Якщо вони приймуть таке рішення, то самі все розкажуть. А я не маю на це права".

Раніше Станіслав Асєєв говорив, що незважаючи на шлейф зачарування "русским миром", він відразу зрозумів, що так звані ДНР/ЛНР - не його історія.

Також Станіслав Асєєв заявив, що досвід який він отримав з полону, за великим рахунком нікому не потрібен. І це правильно.

Журналіст поділився також, що йому нема чого сказати сім'ям загиблих на Майдані. Але він їх розуміє.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Станіслав Асєєв. Як впав мій "русский мир" на сайті DT. ua

Повну відеоверсію інтерв'ю з Станіславом Асєєвим дивіться тут.