UA / RU
Підтримати ZN.ua

У центрі Києва розпочалися сутички між поліцією та мітингувальниками

В останніх намагалися відібрати палатки.

У центрі Києва, на Майдані, триває мітинг проти локдауну з 8 січня.  Вже стало відомого про перші зіткнення між поліцією та мітингувальниками, у яких намагалися відібрати намети.

Відомо, що було застосовано сльозогінний газ. Про це повідомляють різні Телеграм-канали, додаючи відео того, що зараз відбувається. 

"Лідер протесту Доротич заявив, що зараз будуть розбивати намети прямо на майдані Незалежності, і пішов за ними в автомобіль. Поліція стала перешкоджати цьому. Правоохоронці відібрали кілька наметів і викинули їх за паркан", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У МОЗ не відкидають перенесення локдауну на лютий

Напередодні уряд прийняв рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.

Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.

Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.

Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".