UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сімферополі відпустили затриманих кримських татар, які протестували під будівлею ФСБ

Серед затриманих  напередодні були жінки та журналісти.

В окупованому Росією Сімферополі окупанти відпустили 40 затриманих, які протестували біля будівлі ФСБ, інформує правозахисна організація «Кримська солідарність» у Facebook. Серед них були жінки і журналісти.

Протестувальники прийшли до управління російської спецслужби з метою дізнатися долю раніше заарештованих співвітчизників.

Правозахисники зазначили, про звільнення всіх затриманих з відділів поліції №1 «Залізничного» і № 3 «Центрального» управлінь МВС РФ в окупованому Сімферополі.

Як повідомлялося раніше, посольство США в Україні засудило масові затримання кримських татар у тимчасово окупованому Криму та закликало Росію звільнити політв’язнів.

Напередодні російські силовики провели «обшук» у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Після обшуків Джеляла вивезли у невідомому напрямку. У неділю, 5 вересня, російські окупанти висунули йому підозру в диверсії. Джелялову загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років.

Протестуючи проти незаконних обшуків і затримань, родичі та небайдужі громадяни вийшли до будівлі ФСБ в Криму. Однак силовики розігнали мирний протест і затримали 50  учасників.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що обшуки та затримання кримських татар є провокаціями через проведення Україною саміту «Кримської платформи». МЗС висловило протест проти дій РФ у Криму.

У саміті взяли участь представники 44 країн, зокрема, ключових західних партнерів України. Про «Кримську платформу» написали десятки західних ЗМІ, а високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель охарактеризував саміт як «потужний сигнал, що питання Криму посідає важливе місце в міжнародному порядку денному». Натомість Росія вивела у повну потужність фабрику тролів і конвеєр пропаганди, намагаючись усіма засобами дискредитувати саміт. Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав дії окупантів «істеричною реакцією».

Чи стане саміт дійовим інструментом? Чи не очікує «Кримську платформу» доля багатьох інших проєктів української влади, котрі гучно починалися, а потім тихо згасали? Читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка із заступницею постійного представника президента України в АР Крим Тамілою Ташевою у ZN.UA.