UA / RU
Підтримати ZN.ua

В семи регіонах України взагалі немає притулків для жертв домашнього насильства - Денисова

За 9 місяців 2020 зафіксовано понад 142 тисяч звернень за допомогою через насильство в сім'ї, в основному, страждають жінки.

В Україні діють 34 установи, куди можуть звернутися жертви домашнього насильства, проте в 7 регіонах країни немає жодного такого притулку, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова на форумі "Домашнє насильство: погляд 360 градусів. Виклики. Можливості. Дії", передає УНІАН.

Йдеться про установи, куди постраждалі можуть звернутися за допомогою.

"Також проблем додала епідемія коронавируса, адже, щоб потрапити в такий притулок потрібен тест на COVID-19, а в деяких місцях через епідемію відсутнє транспортне сполучення, що ускладнює дорогу до притулку для тих, хто в них потребує. Крім того, часто потерпілі не знають, що можуть отримати безкоштовну правову допомогу", - зазначила Денисова.

Вона також підкреслила, що вкрай важливо врегулювати питання дітей, які є свідками домашнього насильства. Адже, згідно з міжнародними нормами, діти не просто свідкі насильства в сім'ї, вони є жертвами і мають право на отримання допомоги саме як жертви домашнього насильства.

Крім того, в зв'язку з пандемією і дистанційним навчанням в школах, часто діти в сім'ях, де є домашнє насильство, не отримують знань, оскільки домашній кривдник позбавляє їх комп'ютера.

За словами Денисової, домашнє насильство найчастіше намагаються не виносити назовні, оскільки в менталітеті склався стереотип про те, що це соромно і потерпілий боїться осуду суспільства.

Відзначається, що за 9 місяців поточного року з приводу домашнього насильства зафіксовано понад 142 тис. Звернень, і це майже вдвічі більше ніж у 2017 році, додала обмудсмен.

Денисова розповіла, що з приводу домашнього насильства за допомогою звертаються 80% жінок і 20% чоловіків, зазначивши, що мова йде не тільки про фізичне або сексуальне насильство, а й про психологічний і економічний.

Зазначимо, ща за допомогою можна звернутися:
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:

Національна поліція України:

Національна дитяча «гаряча лінія»:

Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги:

Інтернет ресурси:

Читайте також: МВС: Кількість заяв про домашнє насильство в 2020 році збільшилася на 54%

Ми боїмося і мовчимо. Нам соромно і ми не хочемо говорити на цю тему. «Якось утворюється, переживемо..» - так жертви домашнього насильства втішають себе в ситуації, коли власний будинок стає небезпечним місцем, а життя опиняється під загрозою. Як з цим жити далі, чи варто про це розповідати, читайте в статті Катерини Леонової "Якщо тебе б'ють - Не мовчи".