UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії знайшли винних у процесі надання автокефалії УПЦ

Російський уряд продовжує активно обговорювати внутрішньоукраїнське питання неполітичного характеру.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що рух про надання автокефалії Української православної церкви організовано США. Зокрема, як вважає офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, американський посол з особливих доручень, який курує в Держдепартаменті питання свободи віросповідання в світі, Семюел Браунбек активно втручається в релігійні справи України.

На думку російської влади, яка активно критикує процес отримання автокефалії Православної церкви в Україні, "США заохочують розкольницькі дії Константинопольського патріархату і президента України Петра Порошенка щодо канонічної Української православної церкви".

"Ми розуміємо, що стоїть за діями пана Браунбека і всього того напрямку американської дипломатії, яка займається цими питаннями. Це спроба розділити духовно народи Росії та України. Мабуть, з їх точки зору, в принципі краще всього зіштовхнути їх тепер вже й на релігійному ґрунті, а хто буде чинити опір, того або СБУ допитає і посадить, або виявиться під американськими санкціями", - заявила Захарова, яка є представником країни-агресора щодо України.

"Він насаджує чужу мільйонам віруючих автокефалію, всіляко заохочуючи розкольницькі кроки Порошенко і Константинопольського патріархату", - додала вона.

Зазначимо, що глава Російської православної церкви патріарх Кирило (Гунядев) заявив про неприпустимість створення автокефальної церкви в Україні, незважаючи на відповідне рішення Синоду Вселенського патріархату. Також рішення Вселенського патріархату розкритикували в Кремлі, заявивши про "утиск прав православних".

Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України.

Об'єднавчий Собор, в якому візьмуть участь представники УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та, можливо, частина єпископів УПЦ Московського патріархату, призначено на 15 грудня. Предстоятелю об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. Московський патріархат також відмовився від участі в об'єднавчому Соборі.

Докладніше про те, чому Томос – справжній, і навіщо він Україні, читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".