UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії закликали не порівнювати справу Сущенка і Вишинського

В МЗС РФ зазначили, що українець не був журналістом, коли перетинав російський кордон.

У Росії вважають, що справу звинуваченого в Росії за шпигунство Романа Сущенко не можна порівнювати із затриманим за держзраду в Україні головного редактора агентства "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, пише ТАСС із посиланням на заяву офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової на одному із російських телеканалів.

"Будь-які порівняння Сущенко з кореспондентами МІА "Росія сьогодні" в Україні безпідставні не за якимись моральними стандартами, а просто в юридичній площині", - зазначила Захарова.

За її словами, Вишинський, на відміну від Сущенка, працював в Україні, як заявлений кореспондент.

"Що стосується пана Сущенка, який в'їхав на територію РФ, він не займався журналістською діяльністю, ніяких питань щодо його журналістської діяльності ніколи не було. Що найголовніше, це документальний факт: Сущенко не був журналістом, коли в'їжджав на територію РФ. Про це говорять оформлені ним документи, він не подавав документи на оформлення журналістської візи", - вважає Захарова.

Раніше генеральний директор МІА "Росія сьогодні" Дмитро Кисельов не виключив обміну Романа Сущенко на заарештованого в Києві журналіста Кирила Вишинського.

Справа Вишинського

За даними СБУ, на проведення підривної діяльності проти України керівник агентства "РИА Новости Украина" Вишинський отримував щомісяця 53 тисячі євро. Видання публікувало матеріали, які виправдовують анексію Криму, а також на підтримку незаконних терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР".

Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Обшуки в "РИА Новости-Украина": в чому звинувачують російське агентство".

Справа Сущенко

У жовтні 2016 року Федеральна служба безпеки РФ підтвердила затримання в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватило Сущенка у збиранні інформації про російське вторгнення в Україну.

27 березня, у Москві розпочалися слухання у справі Сущенка. Після оголошення обвинувального висновку український журналіст не визнав провину. Судовий процес відбувається в закритому режимі, оскільки справу засекречено.