Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у вівторок зустрілася з членами Ради з прав людини при президенті Російської Федерації. За результатами зустрічі Рада прийняла рішення відвідати військовополонених українських моряків, у яких є проблеми зі здоров'ям, повідомила відповідальний секретар РПЛ Ірина Кіркора.
"Людмила Денісова сьогодні зустрічалася з членами Ради. Я була присутня на зустрічі як відповідальний секретар, також був присутній Олександр Брод як голова комісії з міжнародного співробітництва в галузі прав людини", - повідомила Кіркора агентству "Інтерфакс".
За її словами, під час зустрічі сторони обговорили конструктивну взаємодію між Денисовою та РПЛ. Крім того, порушувалося питання з приводу конкретних ситуацій, що цікавлять кожну зі сторін, а також листів, які направляли українському омбудсмену.
Кіркора додала, що Денісова висловила занепокоєння щодо українських моряків, зокрема тих, у яких проблеми зі здоров'ям.
"Зараз Рада буде реагувати на її звернення. Думаю, можливе відвідування, член РПЛ Єва Меркачева входить до складу ГСК Москви, а також звернення на ім'я директора ФСВП Корнієнко за підписом Михайла Федотова", - підсумувала Кіркора.
У свою чергу український омбудсмен заявила, що поки не отримувала офіційне медичне підтвердження стану здоров'я українців. Денісова зазначила, що знає про це "на словах".
"Такі довідки, швидше за все, є в кримінальній справі, але від нас їх чомусь закривають", - пояснила ДенІсова.
За її словами, під час зустрічі обговорювався той факт, що від української сторони хочуть отримати довідки про здоров'я деяких російських ув'язнених, які перебувають в Україні.
"На це я відповіла, що привезла їх, але віддам, коли отримаю свої. Я думаю, це абсолютно нормально - працювати на паритеті і на умовах взаємоповаги", - підсумувала ДенІсова.
Як повідомлялося, Лефортовський суд Москви продовжив термін арешту до квітня 2019 року 12 українським військовополоненим морякам. Очікується, що сьогодні суд країни-агресора розгляне аналогічні клопотання щодо ще 12 моряків.
Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".