UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РНБО підбили підсумки трьох тижнів перемир'я в зоні ООС

Збір і обробку інформації про ситуацію в Донбасі здійснюють за допомогою програмно-апаратного комплексу.

Режим повного і всеосяжного перемир'я в зоні проведення операції Об'єднаних сил, оголошений три тижні тому, в цілому підтримується. А його порушення не мають системного характеру. До такого висновку прийшли в Головному ситуаційному центрі Ради національної безпеки оборони.

У РНБО відзначили, що збір і обробка інформації про ситуацію в Донбасі здійснюються за допомогою програмно-апаратного комплексу «СОТА». Він дозволяє проводити комплексний аналіз для підготовки і прийняття рішень.

Минулої неділі, 16 серпня, в зоні ООС працювали 10 патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а безпілотники СММ зробили п'ять спостережних польотів. Порушень режиму припинення вогню ними зафіксовано не було.

Технічне обстеження місцевості і моніторинг режиму тиші тривають.

У Спільному центрі з контролю і координації також заявили про відсутність серйозних порушень режиму припинення вогню за минулі три тижні. У той же час, українська сторона СЦКК звернула увагу на те, що бойовики російсько-окупаційних формувань порушують умови перемир'я, займаючись інженерним обладнанням своїх позицій.

Найбільш провокативних форм ця діяльність окупантів набуває в Золотому-5, Широкій Балці та Ужівці.

«Про всі провокації з боку НЗФ ОРДЛО українська сторона СЦКК щодня інформує в установленому порядку СММ ОБСЄ», - відзначили в штабі ООС. А також підкреслили, що за весь цей час Збройні сили України жодного разу не порушили перемир'я.

У повідомленні штабу також йдеться про відсутність бойових втрат після оголошення перемир'я: «Протягом трьох тижнів, з тих пір вступив в дію режим тиші, не було бойових втрат і поранень».

Однак це не так. 13 серпня в Пісках підірвався армійський автомобіль: один український військовослужбовець загинув, другого госпіталізували з серйозними травмами. Відзначимо, що до бойових штаб АТО / ООС завжди відносив не лише втрати, що українські підрозділи зазнали під час бойових зіткнень, а й підриви на вибухових пристроях.

Читайте також: У лікарні Дніпра вийшов з коми боєць, який підірвався на міні в Пісках

З 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджена учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

Заходами передбачено заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування безпілотників, ведення снайперського вогню тощо.

Бойовики російсько-окупаційних формувань порушили перемир'я через 20 хвилин після його оголошення. За перший тиждень противник 14 раз порушив режим тиші.

У Кремлі відмовилися гарантувати додержання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.