UA / RU
Підтримати ZN.ua

У рамках обміну Україна видала бойовикам ексберкутівців та одеського антимайданівця

Також бойовикам видали бразильця Лусваргі.

П'ятьох колишніх співробітників "Беркуту", обвинувачених у розстрілах активістів на вулиці Інститутській в Києві у 2014 році, вже передали на окуповані території Донбасу, передає hromadske. За словами адвоката Віктора Рибіна, Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна видали представникам незаконного формування "ДНР", а Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка видали "ЛНР".

Окрім того, українська сторона видала окупантам громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі, який воював у Донбасі на боці бойовиків.

Окрім бразильця та ексберкутівців, в рамках обміну, Україна видала інших осіб, яких захищав Рибін:

- громадянина РФ Руслана Гаджиєва, який брав участь у бойових діях на Донбасі;

-фігуранта справи щодо заворушень в Одесі 2 травня 2014 року Сергія Долженкова;

-росіянина Олега Дороніна, який воював на Донбасі, його у 2016 році засудили до 13 років тюрми;

-українку Дар'ю Мастікашеву, підозрювану у державній зраді. Вона цивільна дружина ексохоронця російського політика Бориса Березовського, її звинувачували в тому, що вона вербувала в Україні диверсантів.

Читайте також: Представники "ДНР" назвали число звільнених українців

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та незаконними збройними формуваннями "ДНР" та "ЛНР". За даними Офісу президента, на підконтрольну українській владі територію повернулося 76 осіб.

DT.UA опублікував список першої групи звільнених українців. Офіс президента підтвердив інформацію про 25 звільнених. Серед перших українців є четверо військових - Сергій Іванчук, Юрій Явтушка, Іван Дєєв, Роман Фурсов.

23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо про обмін домовилися лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час нормандського саміту 9 грудня.

Узгодити обмін ТКГ повинна була під час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами представниці української гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через представників незаконного формування "ЛНР".