Депутати від "Об'єднання "Самопоміч" заблокували трибуну Верховної Ради з вимогою викликати до парламенту генпрокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова для дачі пояснень по затриманню активіста Майдану Івана Бубенчика, передає УНІАН.
"... Поліція і прокуратура затримали Івана Бубенчика - одного з "майданівських" активістів, який воював на війні за незалежність України, а зараз українська прокуратура просить для нього арешту, увагу - за підозрою у вбивстві "беркутівця" на Майдані ", - заявив на засіданні парламенту депутат Єгор Соболєв.
Він також зазначив, що фракція вимагає викликати до парламенту генпрокурора і міністра внутрішніх справ, щоб вони пояснили перед депутатами свої дії.
У свою чергу голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що почав з'ясовувати ситуацію, про яку повідомив Соболєв, зазначивши, що розмовляв з міністром внутрішніх справ. Парубій повідомив, що відразу після засідання парламенту буде спілкуватися з цього питання та з генпрокурором. Голова ВР пообіцяв завтра поінформувати парламент про результати цієї розмови.
Після цих слів фракція "Самопоміч" покинула трибуну і повернулася на свої робочі місця.
Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали у Львівській області за підозрою у замаху на вбивство "беркутівців" в лютому 2014 року. Затриманого доставили в Печерський райсуд Києва для обрання запобіжного заходу.
Під час Евромайдана Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло в документальний фільм "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівців" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.
Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив в ряди добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.
У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.
Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".