UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді Європи вказали на повільність розслідування щодо загибелі співробітників МВС на Майдані

При цьому на початку 2015 року ГПУ повідомляла МДГ про те, що розслідування проводиться Головним слідчим управлінням.

Міжнародна дорадча група (МСГ) з розслідування злочинів Майдану, наділена мандатом Ради Європи, констатує, що на даний момент жодна особа не отримало підозру щодо причетності до загибелі співробітників правоохоронних органів.

"Хоча є одне розслідування за фактами застосування вогнепальної зброї, що призвело до загибелі 13 і поранення 207 співробітників правоохоронних органів у період з 18 по 20 лютого 2014 року, жодній особі не було повідомлено про підозру щодо цих фактів", - йдеться в звіті Ради Європи, який було оприлюднено 31 березня.

При цьому у звіті вказується, що жодного підозрюваного поки визначити не вдалося, можливо, з об'єктивних причин, що перешкоджають слідству.

"Враховуючи ж тільки кількість можливих підозрюваних з демонстрантів, потенційну різноманітність місць їх розміщення і той факт, що багато з них маскували свої особи або носили шоломи, визначити тих, хто вбив або поранив співробітників правоохоронних органів, було важко", - допускається у висновках МДГ за результатами розслідування злочинів Майдану.

МДГ також зазначає, що в матеріалах від 1 січня 2015 року ГПУ повідомила міжнародну групу про те, що розслідування загибелі співробітників правоохоронних органів передано в головне слідче управління ГПУ.

Читайте також: Яценюк вірить, що допомога МВФ стабілізує гривню і запустить зростання економіки

У представленому звіті Ради Європи МДГ викрила в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.