UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді підняли планку захворюваності на COVID-19 для введення локдауну

Попри рекомендації інфекціоністів, вводити в Україні жорсткий загальнонаціональний карантин поки що не планують.

Катастрофічною захворюваністю для України в третю хвилю епідемії коронавірусу стане 35-40 тисяч нових випадків на добу, вважає очільник парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Голова комітету нагадав, що за рік епідемії планка піднімалася кілька разів: якщо на початку загрозою системі охорони здоров'я були п'ять тисяч хворих на добу, то згодом - понад 20 тисяч.

«Якщо на початку епідемії для нас була катастрофа 5 тисяч хворих на добу, восени була катастрофа 25 тисяч, то на сьогодні, за словами міністра охорони здоров'я, 35-40 тисяч на добу при нинішньому відсотку госпіталізацій», - заявив він в інтерв'ю «РБК- Україна».

Радуцький нагадав, що нинішня хвиля COVID-19 відрізняється високим рівнем госпіталізацій. Експерти пов'язують це з тим, що зараз на території країни поширюється мутація вірусу, вперше виявлена в Англії минулого року.

Читайте також: Коронавірус в Україні: за добу діагностували 13 тисяч нових випадків, 430 осіб померло

Нагадаємо, у п'ятницю, 2 квітня, в Україні зафіксували понад 20 тисяч нових випадків зараження коронавірусом. Того ж дня було зроблено рекордну кількість тестів - майже 128,5 тисяч, з яких методом ПЛР - 58,9 тисяч. Також до щоденної статистики могли потрапити дані за попередні періоди, часто інформація вноситься у базу із затримкою на тижні та місяці.

Нині в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується вже цього місяця, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.

Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи. Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі». Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - у статті Алли Котляр «Лікарні. Червона зона» у ZN.UA.