UA / RU
Підтримати ZN.ua

У прокуратурі розповіли подробиці справ про розкрадання коштів, виділених на реабілітацію учасників АТО

У ході досудового розслідування встановлено факти заволодіння держкоштами директорами санаторіїв. Відомості були виділені в окремі провадження.

Київська місцева прокуратура №7 у 2016 році здійснювала процесуальне керівництво провадження за фактом отримання спеціалістом відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО та його пособником неправомірної вигоди у сумі 200 тис. грн. Таку суму вони отримали за надання переваг та виграшу тендерів на держзакупівлі послуг з реабілітації та санаторно-курортного лікування постраждалих учасників АТО, повідомило DT.UA джерело у прокуратурі.

За наслідками проведення розслідування провадження з обвинувальним актом відносно чиновника за правопорушення (ч.3 ст. 368 КК) та його пособника за правопорушення (ч.5 ст. 25, ч.3 ст. 368 КК) у 2016 році направлено до Печерського райсуду Києва. На даний час триває судове слідство.

У ході проведення досудового розслідування також встановлено факти заволодіння держкоштами директорами санаторіїв у ході надання послуг учасникам АТО з психологічної реабілітації. Вказані відомості були виділені в окремі провадження та розпочато досудове розслідування.

Зокрема, директор одного санаторно-оздоровчого комплексу, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів на користь комплексу бюджетними коштами на суму понад 1 066 000 грн. За результатами проведення досудового розслідування провадження з обвинувальним актом відносно директора за вчинення правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України направлено до Печерського райсуду. На даний час триває судове слідство.

Також, закінчено досудові розслідування у кримінальних провадженнях та обвинувальні акти по яких направлено до суду за фактами вчинення аналогічних кримінальних правопорушень:

- директором товариства (встановлені збитки на суму – 418 тис. грн., відшкодовано в ході досудового розслідування 300 тис. грн), обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлений до Печерського суду за ч.2 ст. 367 КК. В ході судового розгляду угода про визнання винуватості затверджена та винесено обвинувальний вирок.

- головою громадської організації (встановлені збитки на суму – 255 тис. грн.), обвинувальний акт по якій за вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК направлений до Печерського суду. На даний час триває судове слідство.

- директором ще одного санаторію (встановлені збитки на суму – 400 тис. грн., відшкодовано в ході слідства - 60 тис. грн.), обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлений до Печерського суду за ч.2 ст. 367 КК. В ході судового розгляду угода про визнання винуватості затверджена та винесено обвинувальний вирок.

- директором обласного санаторію (встановлені збитки на суму – 218 тис. грн.), якому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК. Дане кримінальне провадження направлено до Шацького УП ГУНП у Волинській області для подальшого проведення досудового розслідування.

- головним лікарем клінічного санаторію (встановлені збитки на суму – 2 млн. 700 тис. грн.). За результатами проведення розслідування провадження з обвинувальним актом за вчинення правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК направлено до Дергачівського райсуду Харківської області. На даний час триває судове слідство.

- гендиректором ще одного санаторію (встановлені збитки на суму – 250, в ході слідства відшкодовано - 50 тис. грн.), обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлений до Печерського суду за ч.2 ст. 367 КК. В ході судового розгляду угода про визнання винуватості затверджена та винесено обвинувальний вирок.

- директор товариства (встановлені збитки 450 тис, в ході слідства збитки відшкодовані у повному обсязі), обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлений до суду за ч. 2 ст. 367 КК. На даний час судовий розгляд не призначений.

Також, директору благодійної організації повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК. Досудове розслідування зупинене у зв'язку з розшуком підозрюваного.

Окрім того, проводиться досудове розслідування провадження щодо комерційного директора держпідприємства (депутата селищної ради Одеської області), який протягом 2015-2016 років підписав підроблені акти виконаних робіт щодо надання послуг із психологічної реабілітації 1285 особам. Фактично вказані послуги учасникам бойових дій надані не були. Разом з тим керівник закладу протиправно заволодів коштами на суму понад 5,6 млн грн.

Прокурор Києва повідомив керівнику центру про підозру за ч. 4 ст. 190 (заволодіння шляхом обману чужим майном в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу. Досудове слідство триває.

Нагадаємо, що раніше СБУ повідомила про викриття механізму, за допомогою якого комерсанти незаконно заволоділи державними коштами на суму більш ніж 6 мільйонів гривень. Ці кошти були призначені на реабілітацію постраждалих учасників бойових дій в Донбасі. Через розкрадання коштів військовослужбовці не змогли отримати повний спектр реабілітаційних послуг.