Українська меншість у Польщі та мігранти з України все частіше стають жертвами злочинів на національному грунті. Такий висновок випливає зі звіту, підготовленого Об'єднанням українців у Польщі, передає Польське радіо.
У публікації "Українська меншість і мігранти з України у Польщі. Аналіз дискурсу" досліджуються явища, що стосуються української національної меншості, і підкреслюються спроби формування постійного негативного іміджу мігрантів з України. Голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима зазначає, що це загрожує насамперед мігрантам з України.
"Мігранти з України, крім великих міських центрів, з'являються майже в кожному польському місті та містечку, і навіть у тих регіонах, де, враховуючи, хоча б, тисячолітню історію співіснування поляків і українців, раніше українців ніколи не було. Такі місцеві громади не готові до них. З іншого боку, з'явилися такі люди, які намагаються формувати свій політичний капітал на основі ворожості до мігрантів з України", - пише Тіма.
Речник з громадянських прав Адам Боднар каже, що тривожним сигналом, який випливає з цього звіту, є зростання чисельності повних ненависті інтернет-коментарів, які стосуються українців. Також він звертає увагу на використання історичної політики для створення напруги в цьому питанні.
"На жаль, реакція з боку поліції та прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо мова йде про злочини, вчинені в Інтернеті, тобто про мову ненависті. Однак, на щастя, я б сказав, що така реакція є в міру порядною, якщо мова йде про реакції поліції і прокуратури у випадках побиття на національному ґрунті", - заявляє спікер.
Раніше Міністерство закордонних справ Польщі відзначило, що не бачить зростання антипатії до українців з боку поляків, так само як і зростання загальної неприязні. А факти нападів на громадян України за їх національність назвали "поодинокими прикрими випадками".
Нагадаємо, українські робітники в 2017 році перерахували в Україну з Польщі суму, яка дорівнює 3-4% українського ВВП, а за даними Управління у справах іноземців, кількість громадян України, які мають дозвіл на постійне або тимчасове перебування у Польщі, перевищила 150 тис. Це втричі більше, ніж у 2015 році. Цими даними не охоплюється число українців, які перебувають у Польщі на підставі віз.