Прокурор Офісу генпрокурора відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову на підставі вимог ст.185 КПК України, а також через нібито виявлене порушення вимог Кодексу, заявили в ОГП агентству "Інтерфакс-Україна". Татарів є підозрюваним у справі про махінації "Укрбуду" з квартирами Нацгвардії.
"Так, вивченням матеріалів, які додаються до клопотання, встановлено, що в діях підозрюваних можливий склад іншого кримінального корупційного правопорушення, що не дає права звернення до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - говорять в Офісі генпрокурора.
При цьому в ОГП стверджують, що повідомлення про підозру Татарову нібито було здійснено з порушенням вимог ст. 481 КПК України не уповноваженою особою. При цьому, в Офісі генпрокурора заявили, що це підтверджується судовою практикою, в тому числі ВАКС. За версією ОГП, попри призупинення права на заняття адвокатською діяльністю, Татаров не втратив статус адвоката.
"Зазначені порушення вимог КПК України в подальшому можуть спричинити за собою визнання судом зібраних доказів як неприпустимих", - заявили в Офісі генпрокурора.
У відомстві також додали, що після надходження матеріалів справи з Національного антикорупційного бюро слідчі Служби безпеки та ОГП дадуть оцінку зібраним доказам і приймуть відповідні процесуальні рішення.
Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.
18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати. Раніше Татаров вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.
Однак, представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.
Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.
За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.
Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ.
28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.