UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАБУ заявили про достатнью доказову базу в справі про розкрадання в Міноборони

Доказова база включає результати експертиз, показання свідків і матеріали негласних слідчих дій.

Національне антикорупційне бюро запевняє, що слідство володыэ достатніми доказами в справі про розтрату посадовими особами Міністерства оборони 149 млн гривень при закупівлі палива у компанії "Трейд Коммодіті".

Зокрема, в НАБУ спростували поширену раніше стороною захисту заяву, що висновки слідства базуються виключно на висновках Державної аудиторської служби. Однак вони долучені до матеріалів справи.

"Факт розтрати 149 млн гривень при закупівлі пального для Міноборони підтверджується низкою доказів, серед яких покази свідків (у тому числі посадових осіб МОУ), дві експертизи (економічна та товарознавча), матеріали негласних слідчих (розшукових) дій тощо", - йдеться в заяві прес-служби Бюро, розповюдженій у понеділок, 1 жовтня.

У НАБУ також заявили, що жоден із допитаних учасників нарад у Міноборони не підтвердив, що голосував за збільшення закупівельної ціни на паливо і пально-мастильні матеріали після проведення торгів.

"Слідство встановило, що на момент, коли йшлося про укладення додаткової угоди на підставі того, що нібито "Трейд Коммодвтв" не могла постачати паливо за "низькими цінами", частина цього палива фактично вже була в військовій частині на відповідальному зберіганні. Простіше кажучи, чекали збільшення ціни", - додали в НАБУ.

У Бюро також пообіцяли оскаржити в Касаційному адмінсуді рішення Київського апеляційного адміністративного суду про визнання протиправними дій Держаудитслужби.

"У свою чергу це рішення аж ніяк не означає неприпустимість інших доказів, а їх у справі чимало", - запевнили в НАБУ.

Раніше адвокат одного з інвесторів "Трейд Коммодіті", екс-заступник генпрокурора Віталій Касько повідомив, що Київський апеляційний адмінсуд визнав противправными дії Держаудитслужби, яка перевірила умови закупівлі Міністерством оборони палива і ПММ. За словами адвоката, суд позбавив НАБУ доказової бази у кримінальній справі про розтрату 149 млн гривень.

Нагадаємо, 11 жовтня минулого року НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський; директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич; начальник відділу організації постачання пально-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівель Борис Малиш; та старший інспектор відділу аудиту у сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони Володимир Шемовнев.

16 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро затримали одного з інвесторів "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка. Наступного дня Солом'янський районний суд Києва відпустив Трофименка під особисте зобов'язання і зобов'язав надіти електронний браслет.

Детальніше про постачання палива Міністерству оборони та іншим структурам читайте в інтерв'ю директора ТОВ "Трейд Коммодіті" Вадима Майка Аллі Єрьоменко "Скандал навколо закупівель палива МО потрібен тим, хто звик працювати за старими схемами..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".