UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАБУ розповіли про стан скерованих до суду справ

У 22 з понад 80 проваджень розгляд не розпочався.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду 81 справу, проте розгляд 22 з них досі не розпочато, повідомляє прес-служба Бюро.

При цьому більшість розглянутих судом справ – це угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем. Наразі судові рішення ухвалені лише у 22 справах.

Головними причинами "затягування" справ у судах є проблеми з визначенням підсудності, відпустки суддів, відсутність на засіданнях учасників процесу та тривалий розгляд апеляційних скарг на повернення обвинувальних актів.

"Існують і "справи-рекордсмени", підготовче засідання в яких не призначається більше року. Так, у кримінальному провадженні за обвинуваченням посадових осіб Васильківської РДА Київської області підготовче засідання призначене на 8 серпня, при цьому обвинувальний акт був переданий ще 30 червня 2016 року. Впродовж року судові засідання переносились через хвороби і неявку захисників, звільнення суддів Верховною Радою України та неможливість формування нового складу колегії, а також обвинувальний акт повертався судом прокурору, проте це рішення згодом було скасовано апеляційною інстанцією", - розповіли у НАБУ.

НАБУ

Також підготовче засідання вже понад вісім місяців не можуть провести у справі "тернопільських прокурорів". Цьому заважають відсутність учасників процесу та численні клопотання сторони захисту. У травні суд вирішив повернути обвинувальний акт прокурору, за два місяці це рішення було скасоване в апеляційній інстанції.

"Зважаючи на досить повільний розгляд справ, Бюро продовжує наголошувати на необхідності якнайшвидшого створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який поставить "крапку" у справах від НАБУ та САП", - резюмували в Бюро.

Нагадаємо, раніше детективи НАБУ повідомили про те, що серед майже чотирьох сотень їхніх проваджень понад 100 стосуються корупції на державних підприємствах. Також станом на 30 червня 2017 року кримінальні провадження відкриті стосовно 37 вищих посадових осіб країни.