UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС анонсували масштабну реформу Дипломатичної академії України

Установа перестане готувати магістрів та аспірантів, зосередившись на своїй головній функції – підготовці дипломатів.

Кабінет міністрів України погодився з пропозицією МЗС щодо реформування Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України (ДА), спрямованого на перегляд її статусу та функцій.

Про це у своїй статті для DT.UA пише керівник робочої групи з реформування Дипломатичної академії україни, Надзвичайний та Повноважний Посол Сергій Корсунський. Автор вказує на те, що набули чинності закони України про державну службу та про вищу освіту, що визначають важливі аспекти діяльності ДА, а також затверджено ключову постанову Кабміну №920 "Про реорганізацію Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ", яка вимагає перегляду її статусу.

"Зокрема, Кабінет міністрів погодився з пропозицією МЗС реорганізувати "стару" ДА на державну науково-освітню установу післядипломної освіти "Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ". Віднині право затверджувати Статут академії перейшло до МЗС, і 10 квітня 2017 р. новий Статут затвердив міністр закордонних справ П.Клімкін. 6 квітня ц.р. концепцію реформування ДА обговорювали на комітеті з міжнародних справ Верховної Ради України і в цілому підтримали", - вказує автор.

За його словами, зазначена концепція передбачає припинення підготовки в установі магістрів та аспірантів. Дані функції будуть передані профільним університетам та науковим установам, відповідно до усталеної світової практики.

"Натомість ДА займеться своїм прямим обов'язком - підготовкою дипломатів. Слухачами академії стануть співробітники МЗС, відповідних підрозділів Адміністрації президента, секретаріату Кабінету міністрів та апарату Верховної Ради України", - йдеться в статті.

Корсунський зазначає, що протягом року буде реалізовуватися ціла система курсів підвищення кваліфікації, спеціальних навчальних програм та професійних тренінгів для тих, хто хоче піти працювати в МЗС, вперше відправляється у відрядження за кордон, повертається з нього або готується обійняти відповідальну посаду. Навчання будуть проходити усі, близько 600 осіб.

Корсунський зазначає, що дипломатів будуть навчати ефективному використанню соціальних мереж, які можуть служити не лише для оперативного розповсюдження інформації, але і для операцій спецслужб.

Особливу увагу в ДА приділять навчанню співробітників МЗС іноземним мовам: у новому Центрі вивчення іноземних мов ДА буде впроваджено сучасні системи як викладання, так і оцінки рівня знань. Дипломатів також будуть навчати правилам протоколу, процедурам безпеки, та абсолютно конкретним практичним знанням в області комунікацій.

"Серед найбільш амбіційних планів - організація навчальних курсів для іноземних дипломатів, а також створення регіональної дипломатичної школи на базі представництва МЗС в Одесі, де співробітники місцевих адміністрацій (особливо Південного Сходу України), що працюють у сфері зовнішніх зносин, також зможуть пройти перепідготовку та підвищення кваліфікації", - зазначає Корсунський.

За його словами, в оновленій ДА буде також створено невеликий за чисельністю, але динамічний Центр міжнародних досліджень, який буде виконувати на замовлення МЗС аналітичні дослідження з найбільш актуальних питань зовнішньої політики.

Детальніше про реформування Дипломатичної академії при МЗС України читайте у статті Сергія Корсунського "Чому необхідна реформа Дипломатичної академії України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".