UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ спростували російські фейки щодо дефіциту ліків в Україні

Фейкові листи надсилали українцям на електронні скриньки.

Під час війни, яку розв'язала Росія, в інформаційному просторі часто поширюються фейки та пропаганда ворога. Нещодавно українці отримали на електронні скриньки листи про нібито дефіцит ліків в аптеках та закликом користуватися народними засобами. Листи надсилалися ніби-то від МОЗ. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я пояснили, що дана інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО.

Так, у повідомленнях, які нібито надходили від МОЗ зазначалося, що дефіцит ліків виник на тлі відмови України від лікарських засобів, вироблених на території РФ чи Білорусі, а також через ускладнену логістику.

Читайте також: Українці стали більше грошей витрачати на ліки в аптеках

У МОЗ підкреслили, що наразі в аптечних мережах немає дефіциту жодної групи препаратів.

«Пацієнти мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Всі ліки постачаються до аптек як від українських, так і від іноземних фармкомпаній (звісно, за винятком країн-агресорів — Росії та Білорусі)», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що у медзакладах також немає дефіциту ліків.

«У кожній лікарні сформовано резерв медикаментів, який необхідний для якісного та безоплатного лікування пацієнтів», – наголосили у МОЗ.

Також у МОЗ закликали українців використовувати ліки із доказовою ефективністю, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Читайте також: В Україні змінився строк дії електронного рецепта на ліки

«Жодні «народні засоби» не замінять повноцінне лікування та недостатньо вивчені з точки зору безпеки та ефективності», – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали українцям про те, що довіряти необхідно лише офіційним джерелам інформації.

«Про всі важливі зміни МОЗ повідомляє на офіційному сайті Міністерства,  а також сторінках у фейсбук та телеграм», – резюмували у відомстві.

Раніше ми писали, що Україна не матиме дефіцити ліків через припинення продажі деяких препаратів пов'язаних з РФ та Білоруссю.