В Україні поки що не розглядають впровадження обов’язкової бустерної вакцинації від ковіду. Як і раніше, рішення про те, чи робити щеплення, українці ухвалюватимуть самостійно (окрім представників окремих професій, що підпадають під обов’язкову вакцинацію).
«Зараз ми не розглядаємо обов'язковість бустеру. Його сенс полягає в персональному захисті. Та людина, яка зробила третє щеплення вона є захищеною від «Омікрону» і важкого перебігу хвороби», - наголосив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в етері «Сусіпільного».
МОЗ також не планує розширювати перелік професій, що підлягають обов’язковій вакцинації двома дозами.
За словами Кузіна, багато українців самі йдуть до пунктів вакцинації, аби зробити бустерне щеплення. Станом на 9 лютого бустер отримали 493 303 українці, додаткову дозу – ще 21 563.
«Ми бачимо, що люди звертаються, є певна зацікавленість. І це прекрасно, бо це збільшує імунний захист людини і наближає ефективність вакцини до 90 відсотків», - додає головний санлікар.
Та тільки коли 70% дорослого населення України отримають щеплення від ковіду, можна буде говорити про послаблення карантину, нагадує Кузін: «Такий досвід діє в Європі і в США, тому маємо досягнути високих показників по щепленню».
Нагадаємо, з 6 січня зробити щеплення бустерною дозою можуть усі дорослі українці, які отримали дві дози вакцини. Її можна отримати у центрах вакцинації, пунктах щеплення, а також на вокзалах. ZN.UA нагадує читачам, як і коли робити бустер.
З 1 лютого у «Дії» можна згенерувати новий COVID-сертифікат, який враховуватиме бустерне щеплення. Термін його дії після «апгрейду» становитиме 270 днів.
Бустер або третя доза – у чому різниця: захист людини, яка пройшла повний курс вакцинації від коронавірусу, з часом слабшає; що особливо небезпечно за умов швидкого поширення штаму «Омікрон». А бустерна доза (ревакцинація) дозволяє «оновити» та посилити захист організму.
Третя доза потрібна не всім, а лише людям із ослабленим імунітетом (наприклад, на тлі хронічних захворювань). У них перші дві дози вакцини можуть не сформувати надійний захист від вірусу.