UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ пояснили, як оформити інвалідність дистанційно

Цей алгоритм дій знадобиться для тих, хто виїхав за кордон.

Через військове вторгнення РФ багато українців змушені були покинути свої домівки. Деякі люди виїхали за кордон, де у них може виникнути необхідність у відновленні медичних документів та встановленні інвалідності. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які документи та обстеження потрібні, щоб оформити інвалідність під час воєнного стану.

Чи можна оформити інвалідність дистанційно

В Україні на період дії воєнного стану встановлення інвалідності вперше або проведення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) вимушено переселеним особам, які перебувають за кордоном, проводиться екстериторіально і заочно. Ці зміни передбачені положеннями постанови Кабміну № 225 про «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України».

Якщо у людини є необхідні медичні документи й обстеження, їй потрібно надіслати їх українською мовою до сімейного або лікуючого лікаря на території України для оформлення «Направлення на МСЕК» (форма 088/о).

У МОЗ зазначили, що лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) розгляне пакет документів і за наявності ознак інвалідності направить на МСЕК для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

Якщо у разі звернення для встановлення інвалідності особа не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може ухвалює рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Повідомляється, що експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності.

Читайте також: Пенсії в Україні: як зарахувати до страхового стажу догляд за особою з інвалідністю

 Чи потрібно продовжувати довідку про інвалідність

Для дітей та людей з інвалідністю продовжено строк дії інвалідності, відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю на весь термін дії воєнного стану на території України і шести місяців після його припинення/скасування.

Це регламентується постановою Кабміну №390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану»