UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Москві на одиночних пікетах вимагали деокупації Криму Росією

А також звільнення військовополонених українських моряків і політв'язнів.

© Ольгицца Вишневецька/Facebook
Активісти виходять на пікети щомісяця
Активісти виходять на пікети щомісяця
© Ольгицца Вишневецька/Facebook
© Ольгицца Вишневецька/Facebook
© Ольгицца Вишневецька/Facebook
© Ольгицца Вишневецька/Facebook
© Ольгицца Вишневецька/Facebook
© Ольгицца Вишневецька/Facebook

Активісти російської ініціативної групи "Стратегія-18" у неділю, 18 серпня, провели в центрі Москви одиночні пікети з вимогою до російської влади деокупувати український Крим, повідомляють "Крим.Реалії".

Крім того, активісти вимагали звільнити військовополонених українських моряків і політв'язнів зі "списку Сенцова", а також припинити репресії проти кримських татар в анексованому Росією Криму.

"Не втрачаємо надії налагодити діалог про неминуче повернення Криму. Принаймні, перестали кидатися з кулаками, дізнавшись від нас, що доведеться повертати Крим Україні, за законом, і, що важливо, кримським татарам. Необхідна кримськотатарська автономія, щоб зберегти цей самобутній і мужній народ" - пояснила активістка Віра Лаврешина.

За словами учасниці ініціативи, активісти й надалі виходитимуть на вулиці російської столиці до тих пір, поки не досягнуть мети.

"Ми продовжуємо флешмоб за тяжкохворих Едема Бекірова, Павла Гриба, за звільнення українських моряків і в'язнів "списку Сенцова". Поки не досягнемо своєї мети. Слава Україні! Ми віримо в перемогу",- додала вона.

Раніше активісти Санкт-Петербурга і Москви об'єдналися в безстрокову акцію "Стратегія-18" на честь дня депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісяця 18 числа вони виходять на вулиці міста, щоб інформувати російське суспільство про справжню ситуацію на анексованому півострові і факти порушення прав і свобод людини в окупованому Криму.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".