UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Моршині, де повністю вакциновані 66% жителів, не виявили нових випадків COVID-19

Більшість жителів міста вакцинували препаратом Sinovac (CoronaVac).

У місті Моршин Львівської області не зареєстровано нових випадків коронавірусу, повідомили у Міністерстві охорони здоров ‘я. У місті проходить пілотний проєкт по максимально широкого охоплення вакцинацією проти COVID-19. На сьогодні в Моршині обидва щеплення отримали 66% жителів, одну - 72,4%.

“Це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід. Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проєкту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху і пандемії. До проєкту долучились окрім медиків, місцева влада, ЗМІ, релігійні спільноти. Тільки разом ми зможемо захистити українців від COVID-19. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись”, – процитували у МОЗ головного санлікаря Ігоря Кузіна. 

Вказано, що 90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення робили вакцинами  AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Всього у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років.

Читайте також: Інфекціоніст назвав головні проблеми вакцинації людей похилого віку

Як повідомлялося, у серпні Україна очікує поставки п'яти мільйонів доз вакцини від ковіду. Сумарно за три літніх місяці наша країна має отримати 13 млн доз.

У МОЗ хочуть активізувати кампанію з вакцинації українців перед прогнозованим осіннім спалахом коронавірусу і щепити до кінця літа 10 млн українців. Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 3,7 млн осіб, повністю імунізовані 2,1 млн.

20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани ПівеньЧи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?” для читачів ZN.UA.