UA / RU
Підтримати ZN.ua

У моніторинговій місії ООН закликали Україну і Росію розслідувати порушення прав людини в Криму

В організації напередодні публікації доповіді дали рекомендації обом країнам.

У моніторинговій місії ООН напередодні оприлюднення доповіді щодо ситуації в Криму дали рекомендації Росії та Україні. Про те, чи дослухаються до них в обох країнах, повідомили в інтерв'ю DT.UA голова моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер і фахівець з прав людини Марк Божанік.

"Важливо сказати, що цей звіт був підготовлений у відповідності до резолюції Асамблеї ООН, яка визнає Росію державою-окупантом. Після прийняття цієї резолюції ми розширили рамки, в яких аналізуємо ситуацію в Криму: не лише з точки зору міжнародного законодавства у сфері прав людини, але і міжнародного гуманітарного права. Теоретично люди, що проживають в Криму, повинні бути забезпечені подвійним рівнем захисту, однак цього немає", - розповіла в інтерв'ю голова місії Фіона Фрейзер.

За її словами, в України також є низка зобов'язань по відношенню до кримчан.

"Найголовніше, щоб випадки порушення прав людини фіксувалися і розслідувалися. Найтривожніше – навіть не сам факт порушень прав (це відбувається в різних країнах), а те, що державні механізми, покликані забезпечувати верховенство права, права на справедливий суд, можливість отримати правовий захист, не працюють або працюють не в повному обсязі", - підкреслив Божанік, коментуючи ситуацію в окупованому Росією Криму.

Він також закликав Україну розслідувати всі випадки порушення прав людини на анексованому півострові.

"Україна має розслідувати порушення прав людини в Криму (в тій мірі, у які це можливо, оскільки ми розуміємо, що можливості і, звичайно, зобов'язання дуже відрізняються в України і в Росії). Ми рекомендуємо також Україні не вживати заходів, що погіршують становище з правами людини в Криму, забезпечити переселенцям рівні права з іншими громадянами України та зробити максимум для зняття непотрібних обмежень свободи пересування між Україною та Кримом", - додав експерт.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві власних інтересів.

Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.

Детальніше про роботу моніторингової місії ООН в Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".