UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОН назвали топ-10 найпопулярніших вузів серед вступників

Першою в списку вузів за абсолютним збільшенням державного замовлення стала Львівська політехніка.

ТОП-10 вузів, які найбільш суттєво збільшили державне замовлення, тобто виявилися найпопулярнішими серед вступників, виглядає так:Львівська політехніка, КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ ім. В. Гетьмана, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, КНТЕУ, ЛНУ ім. І. Франка, Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, КПІ, Києво-Могилянська академія.

Про це пише в своїй статті для DT.UA перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Читайте також: Міносвіти не може звільнити викладачів, які їздили на конференцію в Крим

Першою в списку вузів за абсолютного збільшення державного замовлення стала Львівська політехніка - додатково за рахунок державного замовлення тут зможуть навчатися 498 студентів. За зростанням у відсотковому значенні утримав першість ще один львівський виш - Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького - +59,2%. Це пов'язано в першу чергу зі зростанням державного замовлення на профільні для цього закладу спеціальності. У цілому ж у першій десятці вишів за абсолютним збільшенням склався паритет київських та регіональних університетів, а в топ-20 останніх більше половини.

Щодо вибору спеціальностей, ситуація цього року не дуже відрізнялася від попередніх: гуманітаристика та суспільствознавчі спеціальності приваблюють абітурієнтів в рази більше, ніж технічні. У топ-7 за кількість поданих заяв на бакалаврат увійшли: філологія - 108 184 заяв, право - 105 347, менеджмент - 70 785 заяв, комп'ютерні науки та інформаційні технології - 64 811, середня освіта - 54 377. Також популярністю користувалися економіка та психологія - на них подали документи 50 782 та 49 141 абітурієнтів відповідно.

Нагадаємо, абсолютна більшість опитаних учасників тестування (96%) задоволені якістю тестів ЗНО та водночас 99% задоволені роботою персоналу в пункті тестування. До того ж, на думку 98% опитаних учасників, процедури тестування не були порушені, свідчать дані опитування ГО "ОПОРА" і фонду "Демократичні ініціативи".

При цьому 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання, не довіряють – лише 6%.

Детальніше про вступну кампанію читайте у статті Інни Совсун "По справедливості, а не по домовленості" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".