UA / RU
Підтримати ZN.ua

У мобілізації пів мільйона українців вже немає потреби — головнокомандувач ЗСУ

Він закликав не недооцінювати значення тилових підрозділів, адже зараз триває "війна на виснаження, війна логістики". 

Головнокомандувач Олександр Сирський розповів, що після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу ЗСУ військове керівництво дійшло висновку, що наразі немає потреби у мобілізації 500 тисяч українці. Під час інтерв'ю "Укрінформу" він зауважив, що цю цифру вже суттєво зменшили, втім наразі в рамках аудиту продовжується перегляд чисельності частин, які не беруть участь у бойових діях.  

"Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців", — зазначив Сирський.

Головком пояснив, що в усіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у боях, але забезпечує бойові підрозділи. Ця робота є не менш важливою, тож значення ефективності тилових частин не можна недооцінювати. Насамперед тому, що війна, яка триває зараз — це війна на виснаження, війна логістики.

"Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого. Ці люди роблять свій внесок у ефективність бойових дій", — пояснив він.

Сирський також нагадав, що громадяни, які долучаються у військо в рамках мобілізації, не одразу потрапляють на фронт. 

"За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід, переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих, — пояснив воєначальник. — Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності".

Читайте також: "Війна для бідних": профільний комітет ВР не підтримав бронювання від мобілізації за рівнем зарплати

Нагадаємо, ВРУ ухвалила законопроєкт про мобілізацію у першому читанні 7 лютого. Але коли відбудеться друге — точно невідомо, адже в документ внесли 4195 поправок