UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінсоцполітики розповіли, скільки в Україні дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

Марина Лазебна назвала основним завданням влаштовувати в родини більше дітей, ніж сиротіє щороку.

Станом на початок року в Україні є близько 70 тисяч дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час години запитань до уряду в парламенті. Вона також розповіла, на скільки збільшується число таких дітей кожного року.

«Загалом на початок цього року ми маємо близько 70 тисяч дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. З них у сімейних формах виховуються 64 тисячі дітей, тобто 92%», - заявила Лазебна.

За її словами, щороку статусу сироти та дітей без батьківського піклування набувають в середньому 10 тисяч маленьких українців. Міністерка заявила, що завдання відомства «влаштовувати у сім’ї дітей більше, ніж сиротіє». Лазебна також заявила, нібито це завдання виконується.

«Найбільш поширена форма піклування – це опіка та піклування в родинах родичів. Потім прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу», - додала міністерка.

За її словами, з держбюджету виділяється субвенція місцевій владі на придбання чи будівництво дитбудинків сімейного типу, а також на житло для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

«В Україні вже функціонує 1 236 будинків сімейного типу. У 2020 році їх стало на 82 більше, ніж у 2019. У прийомних родинах та дитбудинках сімейного типу виховується понад 14,5 тисяч дітей», - додала Лазебна.

Міністерка заявила про те, що у 2017 році територіальні громади отримали повноваження та відповідальність за захист прав дитини як органи опіки та піклування. Однак, за словами Лазебної, реальне створення служб у справах дітей в громадах розпочалося лише у 2020 році.

«Сьогодні в громадах працюють 1 129 служб у справах дітей. Сподіваємося, що найближчим часом становлення цієї системи завершиться», - додала Лазебна.

Читайте також: В Україні на рік відстрочили закриття шкіл-інтернатів

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр зазначила, що кілька років поспіль проголошувана на кожному розі деінституалізація «накрилася мідним тазом». Водночас авторка вказала, що на проблеми, які нагромаджуються десятиліттями, звертають увагу лише задля красного слівця.

Водночас експертка із захисту прав дитини Людмила Волинець зазначила, що кількість влаштувань дітей у всі форми сімейного виховання зменшилася.

Детальніше про те, наскільки Україна відсунула від себе проблеми дітей, читайте у статті Алли Котляр «Чужі діти».