UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську домовилися створити "дорожню карту" по звільненню полонених у Донбасі

На спільному засіданні підгрупи з безпеки і політичних питань також обговорювалася тема безпеки при проведенні місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях.

Сторони на переговорах по Донбасу в Мінську домовилися виробити "дорожню карту" щодо звільнення та передачі утримуваних осіб, повідомив спецпредставник ОБСЄ в Контактній групі Мартін Сайдик.

"Підгрупа з гуманітарних питань обговорювала питання звільнення осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом на сході України. На жаль, консенсус не був досягнутий. Але сторони домовилися виробити "дорожню карту" щодо звільнення та передачі утримуваних осіб", - сказав Сайдик.

Крім того, він додав, що в ході засідання обговорювалося питання безпеки при проведенні місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей. Також мова йшла про амністію бойовиків.

Читайте також: Бойовики продовжують застосовувати заборонену Мінськими угодами зброю по всій лінії розмежування

Як писало DT.UA, у списку для потенційного обміну, який у минулому році передали Києву сепаратисти, - близько 1200 осіб. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 полонених українців.

Як стверджують наші інформатори, у цьому списку чимало імовірно загиблих в зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни, сам факт існування яких не підтверджений. Створюється враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не стільки звільнення "своїх", скільки привід погаласувати про масові політичні репресії в Україні".

На думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського Союзу.