UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міносвіти розповіли, хто повинен купувати маски школярикам

«Немає змоги? Можна пошити з марлі», - радить заступник міністра.

Вже завтра у більшості областей країни (окрім «червоної» зони) розпочнеться майже звичайний навчальний рік – з огляду на епідемію коронавірусу, у житті батьків та школярів з’являться нові правила та пов’язані з ними запитання. Зокрема, чи  треба здавати гроші на санітайзери та хто має закуповувати маски.

«Маски входять до переліку того, що треба купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. Немає змоги? Можна пошити з марлі. Ми з донькою так і зробили просто заради цікавості, розмальовували посмішками – це ще й запам’ятається школяреві як приємне проведення часу», - радить батькам  заступник міністра Ігор Гарбарук.

Водночас примус вчителів купувати маски чи здавати гроші на їх закупівлю є неправомірним, підкреслюють у МОН. Те саме стосується й закупівлі санітайзерів – забезпечити навчальний заклад ними має місцева влада.

Якщо вчитель наполягає здавати кошти, треба звертатися до директора школи й управління освіти, радить заступник міністра.

«Забезпечувати необхідним – завдання місцевих органів влади, а не батьків. Ніхто не має права вимагати додаткових платежів. Якщо вчитель наполягає здавати кошти, треба звертатися до директора школи. Якщо він підтримує вчителя, до управління освіти», - наголошує він.

Читайте також: Замість дистанційного навчання: в Івано-Франківську оголосили шкільні канікули

Зазначимо, відсьогодні в Україні діє нове карантинне зонування, у МОЗ також переглянули показники щодо коронавірусу. За добу діагноз підтвердили в 2 141 людини, від початку епідемії захворіли 114 497 українців, 2 557 хворих померли.