Міністерство оборони поки що не відкликатиме зі Збройних сил України бронежилети "Корсар", що стали підставою для кримінальної справи проти низки військових високопосадовців через низьку якість і зависоку ціну.
"Там йде слідство. Хай слідство покаже. Ми розбиралися з якістю бронежилетів, які зараз є у військах. Ми не побачили там поки що ситуації, яка змусила би завтра відкликати бронежилети з військ. Тобто такої ситуації немає", - наголосив в інтерв'ю "Радіо Свобода" міністр оборони Андрій Загороднюк.
За його словами, військові співпрацюють зі слідством, а до випробувань бронежилетів залучалась міжнародна компанія.
Нагадаємо, 17 грудня 2019 року начальника головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення МОУ генерал-майора Дмитра Марченка випустили із СІЗО під заставу у 20 мільйонів гривень. Він є одним із ключових підозрюваних у "справі бронежилетів".
Раніше Державне бюро розслідувань вручило підозру власнику компанії-виробника бронежилетів "Корсар" для Міністерства оборони. Її продукція стала підставою для розслідування ДБР щодо високопосадовців міністерства.
26 червня ДБР і Генпрокуратура провели близько 40 обшуків у посадовців Міноборони і працівників комерційних структур у межах розслідування закупівлі для потреб ЗСУ майна за завищеними цінами.
За словами ексдиректора ДБР Романа Труби, йдеться про 100 тисяч комплектів військової форми і 20 тисяч бронежилетів "Корсар". Як засвідчила проведена експертиза, 70% закуплених бронежилетів прострілюються. Сума збитків становить близько 100 млн грн.
11 листопада Печерський суд Києва заарештував генерал-майора Дмитра Марченка на 60 діб із альтернативою застави в 76 млн грн. Підозру у справі про закупівлю неякісних бронежилетів отримали також четверо високопоставлених офіцерів Міноборони.
Докладніше про цю справу читайте у статті Сергія Смирнова "Генерал від корупціонерії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".