UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони повідомили про 18 тисяч російських військових та техніку біля кордону з Україною

В рамках військової агресії проти України у РФ хочуть випробувати нові зразки озброєння та військової техніки.

На кордоні з Україною Російська Федерація зосередила близько 18 тисяч військових та значну кількість військової техніки, повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Руснак під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Києві.

"На території Російської Федерації у безпосередній близькості до кордону України на сьогодні розгорнуто підрозділи російських Збройних сил чисельністю понад 18 тисяч військовослужбовців, близько 1 тисячі 370 танків та бойових броньованих машин, майже 300 артилерійських систем та систем залпового вогню, близько 700 бойових літаків та вертольотів, 24 бойові кораблі", - оприлюднив статистику Руснак.

На думку військового фахівця, Росія випробує в Україні нові форми і способи ведення бойових дій. Крім того, випробовує тут новітні зразки озброєння та військової техніки.

"До кінця 2018 року Генеральний штаб Збройних сил Росії планує повністю розгорнути 20 армій у Воронезькій та вісім – у Ростовській областях", - зазначив він.

Нагадаємо, 16-19 січня багатонаціональна інспекційна група у складі представників України, Канади і Данії в рамках Віденського документу 2011 року перевірила військову діяльність Росії в Ростовській області. Інспектори виявили факт формування в області, що прилягає до державного кордону України, мотострілецької дивізії чисельністю 10,5 тисяч осіб. Також були виявлені скупчення артилерійських систем різних типів в районі Новочеркаська.

Відповідно до Віденського документа, у інспекторів є 14 діб на обробку отриманої інформації, яка через офіційні канали надійде до всіх країн ОБСЄ, в тому числі до Росії.

Віденський документ - це одна з фундаментальних угод часів Холодної війни, яка встановлює правила проведення перевірок, повідомлення про військову активність, а також прозорість в проведенні військових навчань. Цей документ базується на принципах, які були досягнуті в 1975 році в межах ОБСЄ.

Нинішні правила зобов'язують Росію і НАТО обмінюватися графіками всіх навчань, надавати повну інформацію про переміщення військ і запрошувати спостерігачів від усіх країн ОБСЄ на навчання, в яких задіяні понад 13 тисяч солдатів.