UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони нарахували майже 27 тисяч ухильників від мобілізації

Проти громадян, які ухилилися від мобілізації, порушено майже 6 тисяч адміністративних проваджень, а також 1,5 тисячі кримінальних проваджень.

У Міністерстві оборони повідомили, що план шостої хвилі мобілізації виконаний на 60%, а ухилилися від мобілізації 26,8 тисячі українців призовного віку.

Про це повідомив представник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Олександр Правдивець на брифінгу в Києві, де підбивалися підсумки завершення шостої хвилі мобілізації.

"Кількість громадян, які після оповіщення не прибували до військових комісаріатів, складала 50-55%. Внаслідок цього виявлено "ухильників" від мобілізації в кількості 26,8 тисячі осіб", - сказав він.

Правдивець додав, що 61% тих, хто пройшов медичну комісію, виявилися непридатними до строкової служби за станом здоров'я. Чиновник також додав, що проти громадян, які ухилилися від мобілізації, порушено майже 6 тисяч адміністративних проваджень, а також 1,5 тисячі кримінальних проваджень.

За словами пана Правдивця, недовиконання плану мобілізації на 40% у Генштабі планують компенсувати за рахунок прийому громадян на військову службу за контрактом.

Представник Генштабу також заявив, що міноборони категорично відхилило ідею запровадити відкуп від проходження військової служби.

"Міноборони не погодило законопроект, запропонований групою народних депутатів, про запровадження відкупу. Відомство виходило з того, що Конституція України передбачає захист Вітчизни обов'язком кожного громадянина України", - сказав чиновник.

Шоста хвиля часткової мобілізації стартувала в Україні 18 червня. Туди переважно призивалися десантники, танкісти й артилеристи. При цьому в зону АТО мобілізовані направляються тільки по закінченні повного циклу підготовки.

Як писав Олег Покальчук у статті"Час філістерів" ZN.UA, шестая хвиля мобілізації ну ніяк не нагадує хвилю, навіть в принципі. Колись грізний военкоматский підводний вулкан все ще пихкає і рясно вивергає з себе потік повісток в армію. "Але на загальному політичному мілководді він - не що інше, як паперовий гейзер, який сам по собі гарний і вражаючий, але навіть на невеликому видаленні вже нікого не зачіпає", - вважає він.

Призовники після демобілізації потраплять в мобілізаційний резерв. Верховна Рада України прийняла відповідний законопроект, запропонований президентом Петром Порошенком. В першу чергу будуть зараховані в резерв ті військовослужбовці, які були звільнені зі строкової служби та служби за мобілізаційному заклику. Ці військові професійним і морально-психологічним характеристикам, а також станом здоров'я мають бути придатними до служби у військовому резерві і відповідати встановленим законом вимогам.