Багато українських чоловіків та жінок стали на захист своєї країни від повномасштабної агресії Росії. Військові під час бойових дій можуть отримати поранення. У такому випадку вони можуть оформити грошові виплати від держави. У Міноборони створили спеціальний розділ на сайті щодо шляху пораненого воїна. У пресслужбі відомства розповіли, яку інформацію можуть отримати військові у розділі «Шлях пораненого».
У Міноборони проаналізували шлях, який доводиться долати військовослужбовцю для проходження військово-лікарської комісії.
«Весь процес – від направлення на лікування до проходження ВЛК, отримання грошових виплат та посвідчень, супроводжується великою кількістю бюрократичних процедур, які потребують роз’яснення», – зазначили у відомстві.
У довіднику «Шлях пораненого» зібрали важливу інформацію, яка допоможе військовослужбовцям проходити всі етапи шляху пораненого воїна.
Так, у цьому розділі можна знайти:
- інформацію про те, як військовослужбовцю отримати направлення на лікування, реабілітацію чи оздоровлення;
- поради про те, на що важливо звернути увагу під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії;
- інформацію про пільги та грошові виплати, які належать військовослужбовцю;
- інструкцію про те, які документи потрібно отримати і до кого за ними звертатись.
У відомстві пояснили, що для максимального комфорту сайт містить зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо. Крім того, на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити.
В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6–12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття» на ZN.UA.