UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінфіні розповіли, на що витратять 100 мільярдів до початку навчального року

Велика частина коштів піде на зарплати вчителям.

У Мінфіні розповіли, скільки коштів передбачили в бюджеті для успішного початку нового навчального року. Так, на потреби освітнього процесу у бюджеті враховано понад 100 млрд гривень.

Зокрема, передбачено:

99,6 млрд гривень на виплату заробітної плати вчителям. Це приблизно 480 тис. ставок вчителів;

1 млрд гривень на закупівлю ноутбуків для проведення вчителями дистанційних занять. За ці гроші куплять 60 тис. ноутбуків;

1 млрд гривень на закупівлю сучасних меблів і засобів навчання для Нової української школи. Ці ресурси засновники навчальних закладів можуть направити на придбання обладнання для 85,7 тис. класів початкової школи і 258 класів установ загальної середньої освіти;

0,4 млрд гривень на підвищення кваліфікації близько 23 тис. вчителів;

1 млрд гривень на формування нового освітнього простору, безпечного і інклюзивної (безбар'єрного) освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти, реконструкцію та капітальний ремонт будівель в рамках програми «Чи здатна школа для кращих результатів»;

0,5 млрд гривень для надання якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами.

За ці ресурси буде оновлено понад півтисячі шкіл. У місцевих бюджетах на умовах співфінансування вищезгаданих програм передбачено ще понад 260 млн гривень. Залишки коштів зазначених субвенцій можуть використовуватися органами місцевого самоврядування на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Ці кошти будуть спрямовані на надання освіти для більш 30 тис. Дітей.

Читайте також: Коли в школярів будуть канікули у новому навчальному році

Відзначимо, за даними ZN.UA, в цьому році за парти вперше сядуть 408 тис. дітей. Кількість учнів 11 класу в 2021/2022 навчальному році - 219 тис. осіб.

В цьому році реформа Нової української школи торкнеться 4-класників. За парти першого вересня сядуть ті четверокласники, з кого починалася реформа три роки тому. У новому навчальному році починається пілотування реформи Нуш в п'ятих класах, з тим, щоб в наступному першого вересня реформа запрацювала на повну силу для всіх п'ятикласників країни.

Як вчитимуться п'ятикласники, читайте в статті Михайла Девдера "Безпілотна Нова українська школа: чому реформа освіти «заглючила»"