UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінфіні пояснили, навіщо в банках заповнювати форму FATCA

При відкритті банківського рахунку в українському або іноземному банку багато хто сьогодні стикається з необхідністю заповнити спеціальну форму FATCA. Але що це таке, і чому її повинні заповнювати українські резиденти?

Заповнення в банках спеціальної форми FATCA необхідно для звітності, яку податкова служба США збирає по всьому світу про своїх громадян, пише в своїй статті для DT.UA Яна Бугрімова, директор Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України.

Як зазначається в матеріалі, згідно з американським законом про оподаткування іноземних рахунків від 2010 р., який набрав чинності з 1 липня 2014-го (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA), американські громадяни зобов'язані звітувати про наявність у них за кордоном іноземних рахунків і надавати про них інформацію. Крім того, зобов'язання повідомляти в податкову службу Штатів про наявність рахунків американських платників податків виникає у всіх іноземних фінансових інститутів.

"Таким чином, США організували повний контроль над діяльністю, а також доходами від такої діяльності своїх громадян, при цьому США є єдиною країною, в якій усі без винятку громадяни є податковими резидентами країни за фактом громадянства, незалежно від місця проживання", - наголошується в матеріалі.

У разі ненадання інформації застосовуються санкції. Причому, якщо вимоги FATCA не виконав конкретний банк, то санкції будуть застосовані конкретно до його клієнтів, а якщо угоду FATCA не підписала ціла країна, то така міра із утримання податку буде застосована до всіх клієнтів банків цієї країни.

Що ж стосується застосування санкцій до неучастникам FATCA, то податкові агенти в США будуть стягувати 30-відсотковий податок від платежів, які здійснюються на користь сторін, які не виконують вимоги Закону FATCA.

Зазвичай для того, щоб ідентифікувати клієнта, банк просить вказати в анкеті FATCA тип компанії, для якої відкривається рахунок. Такими типами можуть бути або фінансова або нефінансова компанія. Якщо це нефінансова компанія, то вона може бути активною або пасивною нефінансовою компанією. Залежно від типу компанії визначається і обсяг інформації, яку буде збирати банк. Наприклад, пасивна нефінансова компанія повинна надати також відомості про бенефіціарів свого бізнесу, щоб підтвердити, що там немає резидентів США. У свою чергу, вимоги до активну нефінансову компанію значно менше.

Докладніше читайте в матеріалі Яни Бугрімової "FATCA - міцна американська хватка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".