UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінекології розвіяли міфи Кремля про Північно-Кримський канал

Названо три основні фактори, які спричиняють дефіцит води на півострові.

Для місцевого населення окупованого Криму вистачає власних водних ресурсів півострова. Дефіцит води обумовлений трьома основними факторами, зазначає заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" .

Хорєв наголосив, що російська пропаганда поширює неправдиву інформацію про стан Північно-Кримського каналу, за допомогою якого до  2014 року прісна вода подавалася на півострів з материкової частини України.

"Міф — це те, що встановлено перегородку, яка не дає воді надходити до Криму, перебуває в аварійному стані, й що вода ось-ось прорве її. Це безумовний міф, який поширюють пропагандисти. Міф — це те, що через перекриття каналу територія затоплюється та заболочується частина Херсонської області. Ще один "шикарний" міф — що вода, яка йшла до Криму, тепер потрапляє в Чорне море, і воно опріснюється",- заявив заступник міністра.

 Хореєв зауважив, що міфів багато, а реальність така — "поки Крим знаходиться в окупованій зоні, вода туди йти не буде".

Він зазначив: "Північно-Кримський канал — це штучна споруда, це не річка, це не природно. Він не підпадає під водну конвенцію . Ми нічого не порушуємо".

Заступник міністра підкреслив, що Крим "абсолютно забезпечений для питних потреб своїм власним місцевим стоком".

Масова істерія з нестачею води населенню викликана трьома основними факторами:

"Чималі заводи: "Титан", "Сода", бромовий завод. Це те, що розташоване в районі Армянська та Красноперекопська. Це степовий Крим. Там немає природних джерел води. Відповідно, головним джерелом був Північно-Кримський канал. Тому зараз ці заводи мають проблеми з виробництвом продукції", - йдеться в повідомлені.

"Весь степовий Крим — це були зони зрошення, там були зрошувальні системи, й усе, що там вирощували, вирощували завдяки поливу. На такі цілі теж внутрішніх обсягів води абсолютно недостатньо", — сказав Хорєв.

Хорєв наголосив:"Ну, й армія країни-агресора. Вона споживає ресурси. Там сформований досить великий блок з військових. І вони квартируються, умовно кажучи, теж не на південному березі, а в степовому Криму — ближче до материкової частини України. Тому, безумовно, ось для цих цілей Україна воду туди постачати не буде. Бо це те саме, що працювати на окупанта".

За словами заступника міністра, для потреб місцевого населення прісної води півострова вистачає.

"А для населення попити-помитися, для побутових потреб місцевої води абсолютно достатньо. Там є водосховища — як наливного, так і неналивного типу. Наливні раніше наповнювалися з каналу, зараз вони не наповнюються. Але є водосховища природного стоку, на річках. Їх достатньо. За умови економного використання води",- сказав він.

Раніше повідомлялося, що влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.

Нагадаємо, понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили (про блокування природних водотоків або річок в цьому випадку мова не йде).

Читайте також: Проблема подачі води в Крим відкриває новий фронт у конфлікті між Україною та Росією — FT

Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, постачання води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а "спонсорувати" мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.