UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мін'юсті розповіли, скільки дітей зареєстрували в першому кварталі

Треба відрізняти народжуваність від реєстрації: вони не завжди співпадають.

Народження дитини - радісна подія, однак, буває, батьки не поспішають або, через якісь причини, не можуть вчасно зареєструвати дитину, що веде за собою безліч складних моментів як для дитини, так і для батьків.

Саме з цієї причини кілька років тому була максимально спрощена процедура реєстрації новонароджених. Видача свідоцтва про народження стала проводитися безпосередньо в пологовому будинку, де малюк з'являється на світ, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

У першому кварталі 2019 року в Україні органами державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано 76 566 народжень. Про це повідомила заступник міністра юстиції з державної реєстрації Ірина Садовська.

"Відділами державної реєстрації актів цивільного стану, у яких надається послуга з прийому документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження та видачі відповідних свідоцтв безпосередньо в закладах охорони здоров'я, у першому кварталі 2019 видано 38 987 свідоцтв про народження. Тобто кожне друге свідоцтво про народження дитини батьки отримують, не виходячи за межі медичного закладу", - повідомила Ірина Садовська.

Найбільша кількість свідоцтв видана в установах охорони здоров'я в місті Києві (4000), Дніпропетровській (2772) і Львівській (2177) областях.

Разом з тим, найбільший відсоток свідоцтв про народження виданий в установах охорони здоров'я в Тернопільській (91%), Луганській (88%), Миколаївській (88%) областях.
В 2018 році отримали свідоцтва про народження у пологовому будинку 162 тисячі новонароджених.

Нагадаємо, що в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів. Міністерство юстиції збільшило розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім того, були введені штрафні санкції для злісних неплатників аліментів, розмір яких буде змінюватися від 20% до 50% від загальної несплаченої суми.

Детальніше про боротьбу в Україні з неплатниками аліментів читайте в статті Юлії Дузь "Батьківська відповідальність по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".