UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму затримали ялтинську активістку Людвіку Пападопулу

Окупанти стверджують, що активістка нібито була розшуку. У жінки взяли підписку про невиїзд з окупованого півострова.

В окупованому Росією Криму вночі 5 серпня затримали активістку з Ялти Людвіку Пападопулу, передає Центр прав людини ZMINA з посиланням на адвоката Олексія Ладіна. Окупанти кажуть, що “суд” відбудеться 6 серпня.

Активістку затримали о 00:30 на адмінкордоні з Херсонською областю в Армянську. О 6 годині ранку її вирішили доставити її у так зване “Головне управління слідчого комітету” в окупованому Сімферополі через те, що Пападопулу, нібито, перебуває в розшуку. Окупанти взяли у жінки підписку про невиїзд.

Адвокат активістки зазначив, що його підзахисній хочуть висунути обвинувачення. Своєю чергою “слідчий” Антон Гулій, за словами адвоката, не узгоджував із ним планів щодо допиту.

“Я з нею проконсультувався і вона має відмовитися давати покази і вимагати повістку, щоб прийти зі своїм захисником і дати вичерпні покази щодо інкримінованих обвинувачень, якою б нісенітницею вони б не були”, – повідомив Ладін.

За словами “слідчого”, сьогодні Людвіку Пападопулу перевезуть в ізолятор тимчасового тримання, а 6 серпня “суд” обере їй запобіжний захід. 

В лютому до жінки додому силовики приходили з обшуком в рамках справи про “наклеп в ЗМІ або в інтернеті”, незаконно відкритої за ч. 2 ст. 128.1 Кримінального кодексу РФ. Тоді в активістки вилучили комп’ютерну техніку та телефон. Після цього жінку викликали на допит як свідка у цій справі.

Відповідну кримінальну справу підконтрольний окупантам “Слідком РФ в Криму” відкрив влітку минулого року за клопотанням “начальника” “Судового департаменту Криму” Керима Акуєва. Провадження почали через допис у спільноті в Facebook “Дошка ганьби чиновників Криму” від 12 серпня 2019 року. Зокрема, у ньому йшлося про захоплення санаторію “Парус” в Ялті, до якого, за словами місцевих жителів, мали відношення люди Акуєва. Останній вирішив, що у дописі є ознаки наклепу.

Читайте також: Україна виступила в ООН з заявою про негативний вплив дезінформації на права людини

У травні член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв повідомив про те, що на окупованому Росією Кримському півострові за останні 4 роки кількість обшуків зросла в 4,7 рази, арештів - в 15,2 рази, незаконних етапувань з Криму - в 11,6 раз. 

Після окупації Криму, Росія почала репресії, утиски, переслідування жителів півострова за проукраїнську позицію.  На півострові було викрадено 43 людини – 11 досі офіційно вважаються зниклими безвісти, одного окупанти тримають під вартою та, як мінімум один загинув. Силовики впродовж першого кварталу 2021 року затримали 146 осіб, з них 126 – кримські татари.