UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Конгрес США внесли резолюцію про використання американської армії в Україні

Раніше американська влада заявляла, що не відправлятиме армію США воювати в Україні.

Американський конгресмен від Республіканської партії Адам Кінзінгер вніс на розгляд Конгресу резолюцію про використання американської армії в Україні за певних умов. Пресреліз щодо цієї резолюції конгресмен опублікував на своєму персональному офіційному сайті.

Так у своїй резолюції Адам Кінзінгер пропонує надати дозвіл на відправку в Україну американських військових у разі, якщо Росія посилить воєнні дії та. Документ, який конгресмени ще не розглядали, передбачає дозвіл на використання військової сили для захисту союзників США у відповідь на використання Росією хімічної, біологічної або ядерної зброї проти України.

“Після Другої світової війни Америка чітко висловила нашу позицію – наша відданість свободі зміцнила демократії в усьому світі. В останнє десятиліття ми бачили, як ця рішучість похитнулася, і тирани, як Володимир Путін, скористалися цими вразливими місцями. Сьогодні Америка має можливість знову підтвердити нашу підтримку людей, які прагнуть свободи, і твердо протистояти авторитаризму”, – йдеться у пресрелізі.

Адам Кінзінгер спілкувався із держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який недавно відвідував Україну, і той висловив занепокоєння щодо можливого використання російською армією зброї масового знищення в Україні.

“Я впевнений, що Сполучені Штати покажуть міжнародній спільноті, що ми не будемо терпіти безглузде насильство, – наголосив він. – Ми знаємо, що мільйони українців переміщені, тисячі були вбиті, а шкода, яка продовжує їх завдавати, є абсолютно нелюдською. Націлювання на цивільних осіб, масові страти та незліченна кількість повідомлень про зґвалтування з боку російських військ залишилися в основному без контролю. Ми повинні вжити заходів, щоб припинити ці звірства. Слова мають значення, але також мають значення і наші дії”.

До слова, 44-річний Адам Кінзінгер є членом Палати представників США від штату Іллінойс з 2011 року. До своєї політичної кар'єри він був військовим льотчиком. Він був пілотом реактивного військово-транспортного літака Boeing KC-135 Stratotanker, який використовувався для місій в Іраку та Афганістані.

Читайте також: США не хочуть бачити Путіна на G20

Зауважимо, перед початком повномасштабної війни американська влада заявляла, що не буде відправляти армію США воювати в Україні, аби не втягувати свою країну у війну. Проте США підтримують Україну фінансово і зброєю. 28 квітня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден надіслав до Конгресу США запит на виділення додаткових 33 млрд доларів на допомогу Україні. Того ж дня Конгрес США підтримав законопроєкт про поставки Україні озброєння за програмою ленд-лізу.