UA / RU
Підтримати ZN.ua

У комітеті Ради піднімуть питання скасування медреформи

На засідання комітету запросили міністра охорони здоров'я Ємця.

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування розгляне проект закону про скасування другого етапу медичної реформи, повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела.

За даними видання, на засідання комітету, що заплановане на на14:00 п'ятниці, 13 березня, запрошений міністр охорони здоров'я Ілля Ємець. Фотокопію запрошення опубліковано на сайті видання.

LB.ua

До порядку денного включено проект закону про скасування закону про державні медичні гарантії (№3130) і проект постанови про невідкладні заходи щодо "запобігання знищенню системи охорони здоров'я" (№3140). Автори постанови пропонують визнати медичну реформу "незадовільною" і відмовитися від впровадження її другого етапу.

Нагадаємо, 1 квітня 2020 року має стартувати другий етап медичної реформи. Згідно із законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медичних послуг в лікарнях має оплачувати Національна служба здоров'я.

В основу реформи покладено принцип "гроші ходять за пацієнтом". Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичного закладу, отримувати необхідні послуги, за які й платититиме Нацслужба здоров'я.

В 2018-2019 роках в Україні був реалізований перший етап медреформи: громадяни отримали право особисто обирати сімейного лікаря, уклавши з ним контракт. А зарплати терапевтів і педіатрів суттєво виросли і стали залежати від кількості договорів з пацієнтами.

Проте в лютому президент Володимир Зеленський повідомив про створення робочої групи з реформування системи охорони здоров'я на чолі з головою парламентського комітету Михайлом Радуцьким. До складу групи увійшли представники медичних закладів та профільних вишів. Багато хто з них, зокрема, директор Інституту серця Борис Тодуров, жорстко критикували медреформу.

Під час виступу у Верховній Раді 4 березня – в день відставки уряду Олексія Гончарука, Зеленський натякнув на відтермінування другого етапу медреформи. Президент заявив, що місцева влада і медустанови до неї не готові.

Новопризначеної міністр охорони здоров'я Ілля Ємець заявив, що медреформу потрібно продовжувати, заявивши при цьому про плани "перейменувати і змінити функції Національної служби здоров'я".

Докладніше про те, що чекає на пацієнтів, медичні установи та лікарів під час другого етапу медреформи читайте у статті Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати?" та в інтерв'ю директора Директорату медичних послуг МОЗ Оксани Сухорукової.