У центрі Києва у неділю, 18 листопада, представники праворадикальних організацій зірвали марш за права трансгендерів, повідомляє ГО "Інсайт". Місце збору декілька разів переносилося, за даними активістів, проведення маршу було узгоджено зі столичною владою та правоохоронцями, але в день його проведення у парку біля червоного корпусу університету КНУ ім. Шевченка розпочали акцію праві радикали та представники релігійних громад.
Учасники "Транс*маршу" планували озвучити свої вимоги до міністерств охорони здоров'я, внутрішніх справ та інших компетентних органів про оприлюднення плану впровадження МКХ-11 (Міжнародної класифікації хвороб – ред.) в Україні та затвердження нового клінічного протоколу медичної допомоги трансгендерним людям.
А також зняття заборони на усиновлення/удочеріння для них, включення ознак ґендерної ідентичності до законодавства про протидію дискримінації і перелік ознак, за якими прояви насильства повинні розглядатися як злочини на ґрунті ненависті.
Біля входу в метро "Університет" учасників маршу зустріли представники радикальних організацій, правоохоронці й поліція діалогу організували кордон між двома групами, пише "Українська правда".
Невідомі кидали на проїжджу частину димові шашки, двоє активісток постраждали внаслідок розпилення сльозогінного газу. Згодом їх забрала швидка. Канадського журналіста Майкла Колборна вдарили по обличчю і розбили окуляри.
Учасники "Транс*маршу" змушені були припинити акцію та спуститися в метро. У поліції, коментуючи подію в центрі столиці, повідомили про те, що змушені були розділити учасників маршу й акції правих радикалів, щоб "не допустити конфліктів".
"Поліцейські, щоб не допустити конфліктів, розділили учасників. У цей час невідомий чоловік застосував газовий балончик, в результаті чого двом людям знадобилася медична допомога", - йдеться у повідомленні відділу комунікації Національної поліції в Києві.
Однак журналіст RF/RL Крістофер Міллер назвав дії правоохоронців непрофесійними. "Вони заштовхали десятки активістів у метро через турнікети, не зробивши нічого, щоб запобігти діям правих радикалів, які кидали димові шашки", - написав він у своєму Twitter. Аналогічну оцінку діям поліцейських дали й учасники "Транс*мараша" у своїй підсумковій заяві, оприлюдненій на сторінці громади у Facebook.
Нагадаємо, 17 червня у Києві відбувся щорічний "Марш рівності", у правозахисній акції взяли участь близько п'яти тисяч представників ЛГБТ-спільноти та їх прихильників.
До початку акції відбулися сутички активістів націоналістичних і релігійних організацій і правоохоронців. Унаслідок сутичок постраждали активісти та п'ятеро правоохоронців. Відомості було внесено до ЄРДР за статтями 342 (опір працівникові правоохоронного органу) і 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України.
Докладніше про перспективи легалізації громадянського партнерства читайте у матеріалі Юлії Дузь "Громадянське партнерство - конфлікт чи компроміс?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".