Нова редакція українського правопису викликала шквал обговорень не тільки в наукових філологічних колах, але і в суспільстві в цілому. Багато людей вважають, що нові норми прийнято необґрунтовано, що це перекреслює володіння суспільства і, особливо, тієї його його частини, яка навчається, грамотністю, оскільки Міносвіти під егідою Кабміну діє не спадкоємним, а насильницьким шляхом.
До Київського Окружного адміністративного суду надійшов позов до Кабінету Міністрів України про оскарження нової редакції українського правопису. Позивачка, яка діє в інтересах своїх доньки, учениці 7-го класу, просить суд визнати протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України №427 від 22 травня 2019 "Питання українського правопису".
Про це повідомляється на сайті Окружного суду.
На думку позивачки, уряд, приймаючи зміни до правопису, діяв поза межами своїх повноважень і не врахував реального стану розвитку української мови, що утруднить її вивчення і грамотне використання.
Зараз вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Варто відзначити, що це не перша спроба узаконити ті чи інші норми української мови: протидіючі мовні школи мали і мають своє бачення вирішення наявних філологічних спорів.
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджений як основний у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів.
22 травня Кабінет міністрів затвердив нову редакцію "Українського правопису", яка прийшла на зміну застарілій версії 1992 року. Докладніше про головні зміни –у матеріалі DT.UA "Новий український правопис: що змінилося".