Схоже, що практика скасовувати всі прийняті владою, але такі, що не подобаються населенню документи через суд, все більше вкорінюється в українському суспільстві. 27 червня 2019 року розпочинається підготовче засідання, яке відбудеться за позовом до Кабінету Міністрів України про оскарження нової редакції українського правопису. Розгляд справи буде проходити за правилами загального позовного провадження.
Нагадаємо, позивачка звернулася в суд в інтересах своєї дочки, учениці 7-го класу. Серед вимог позову - визнання протиправною та недійсною Постанови Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року "Питання українського правопису". На думку позивачки, уряд, приймаючи зміни до правопису, діяв поза межами своїх повноважень і не врахував реального стану розвитку української мови, що утруднить її вивчення і грамотне використання, повідомила прес-служба Київського окружного адміністративного суду.
Зараз, як відомо, йде перехідний період, тому кожна організація може сама приймати рішення щодо переходу на нову редакцію. Конкретний план імплементації правопису в усі сфери життя зараз розробляється. Передбачається, що він буде представлений не раніше вересня, оскільки вимагає охоплення великої кількості питань та узгодження з більшою кількістю сторін, зазначили в МОН.
Нова редакція була розроблена у відповідності з українськими традиціями правопису з урахуванням нових мовних явищ. В ній наведені найбільш поширені або суперечливі орфографічні положення. Розробляли її провідні вчені-мовознавці. Кабмін лише затвердив норми, скасувавши застарілі, проте позов отримав саме він.
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджений як основний у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів.
22 травня Кабінет міністрів затвердив нову редакцію "Українського правопису", яка прийшла на зміну застарілій версії 1992 року. Докладніше про головні зміни –у матеріалі DT.UA "Новий український правопис: що змінилося".