У день Всіх святих 11 червня у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яка була збудована коштом Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму, під час якого вперше в історії Києво-Печерської лаври помоляться за упокій гетьмана України Івана Мазепи, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.
Гетьман Іван Мазепа був меценатом та ктитором Києво-Печерської лаври, однак за небажання коритися Московії його ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою
В Мінкульті зазначають, що ці подія стане початком відродження в українській лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури.
Також після служби буде оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх святих, а також презентовано новий проєкт — Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба».
Нагадаємо, комісія Мінкульту заявила, що закінчила свою роботу у Києво-Печерській лаврі і тепер представники УПЦ МП до 9 червня включно повинні залишити монастир.
На тлі повномасштабної війни державна влада за згодою громадян посилює контроль над церквою з метою національної безпеки. У фокусі уваги — Українська православна церква Московського патріархату, яка зазнає помітних втрат: матеріальних та нематеріальних. Що ж для українців УПЦ МП – «внутрішні вороги» чи «єдина канонічна церква»? У чому підозрюють та у чому звинувачують цю конфесію? Відповіді на ці запитання шукає Катерина Щоткіна у статті «Доля УПЦ МП: дорога від храму».