UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві затвердили план евакуації населення на випадок НС "воєнного характеру"

Кличко заявив, що у кожному районі столиці є свій план заходів.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) затвердила план евакуації населення на випадок повномасштабного вторгнення армії РФ.

Згідно з інформацією КМДА, у кожному районі столиці створено комісії з питань евакуації.

"У Києві створено комісії з евакуації — на рівні КМДА та в кожному районі. Затверджено план евакуації населення. Він визначає місцезнаходження збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення", — заявив Кличко.

Міський голова наголосив, що міські служби працюють в умовах запобігання надзвичайній ситуації.

"Сьогодні сили та засоби цивільного захисту Києва (це комунальні служби, аварійно-рятувальні служби та інші) становлять: 13,5 тисяч особового складу та понад 780 одиниць техніки. Також розгортаються сили територіальної бригади для оборони Києва", - повідомив мер.

Кличко також зазначив, що за кілька років у Києві втричі зросла кількість місць, призначених для бомбосховищ.

"Якщо ще кілька років тому у нас було 1,5 тисячі відповідних укриттів, то на сьогодні збільшили їхню кількість втричі. Загалом до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 притулків", — заявив Кличко.

Читайте також: МВС проведе навчання для населення України на випадок надзвичайних ситуацій – Монастирський

Джерела Bloomberg раніше заявили, що США очікують на вторгнення 15 лютого. За інформацією Der Spiegel, ЦРУ екстрено попередило союзників щодо НАТО про ризики нападу на Україну 16 лютого.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван напередодні закликав американців негайно покинути Україну. США побоюються, що Росія найближчим часом може розпочати напад. При цьому Вашингтону невідомо, чи Москва прийняла рішення про це. ЗМІ стверджують, що США очікують на початок вторгнення 15 або 16 лютого.

Читайте також: Reuters дізналося, що Путін говорив Макрону про Україну, Євромайдан та Зеленського

Також повідомлялося, що США попередили союзників у Європі, що вони побоюються нападу Росії на Україну у середу 16 лютого. ЦРУ спільно з Пентагоном у п'ятницю поінформували федеральний уряд Німеччини та інші держави НАТО, що на підставі нової інформації є побоювання, що атака на Україну може бути здійснена вже наступної середи, пише Spiegel.

Також Салліван спростував інформацію, що з'явилася в західній пресі, що США вже володіють інформацією, що Путін віддав наказ про військове вторгнення в Україну.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія може почати вторгнення в Україну будь-коли , враховуючи, що Москва продовжує спрямовувати все більше сил до кордону з Україною.

Президент США Джо Байден звернувся до громадян Сполучених Штатів з вимогою залишити Україну використовуючи приватні види транспорту , оскільки Росія, як і раніше, загрожує вторгненням.

Як повідомляло видання Reuters, на комерційних супутникових знімках, опублікованих приватною американською компанією, видно нові російські військові дислокації в декількох місцях неподалік України, що дозволяє припустити, що Москва продовжує нарощувати сили на тлі дипломатичних спроб пом'якшити кризу.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу - читайте у статті Дмитра Менделєєва "Війна у "замінованій" країні...".