У Києві минулої доби виявили понад 950 нових випадків коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко. Найбільше позитивних тестів напередодні отримали жінки.
“У Києві за минулу добу виявили 953 хворих на коронавірус. Померла 21 людина. Усього за період пандемії в столиці 1875 летальних випадків від вірусу. Підтверджених випадків захворювання на сьогодні вже 109 008”, - йдеться у повідомленні.
Вказано, що серед тих, у кого виявили COVID-19, 542 жінки віком від 18 до 91 років, 350 чоловіків віком від 18 до 87 рокiв, 26 дівчаток від 8 місяців до 17 років та 35 хлопчиків від 2 місяців до 17 років. Зокрема, коронавірус виявили у 31 медика.
“До лікарень столиці госпіталізували 57 пацієнтів. Інші – на самоізоляції, під контролем лікарів. Одужали за добу 556 людей. Усього коронавірус подолали 38 017 мешканців столиці”, - додав Кличко.
Міський голова зазначив, що найбільше випадків COVID-19 зафіксували у Дарницькому районі - 287, у Дніпровському - 141 та у Святошинському - 107.
Станом на 29 грудня в Україні виявили 1 037 362 випадки коронавірусу. Зокрема, за останню добу COVID-19 зафіксували у 6 988 осіб.
9 грудня уряд ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень у січні. Загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації.
З 8 по 24 січня заборонять відвідувати кафе та ресторани, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі. Попри те, що в цей період діятиме низка заборон, подібних до тих, які були під час весняного локдауну, транспорт працюватиме.
При цьому в МОЗ заявили про те, що не будуть скасовувати січневий локдаун, навіть попри так званого покращення ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні. За словами Степанова, після свят, у січні-лютому, в Україні традиційно очікується зростання кількості хворих на грип та ГРВІ. А за симптомами цих респіраторних захворювань може ховатися коронавірус.
Докладніше про те, якою є реальна ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні, читайте в статті Євгена Істребіна “Зрада/Перемога?” для читачів ZN.UA.