UA / RU
Підтримати ZN.ua

Атака "Дельти": у Києві приготували 16 лікарень для госпіталізації COVID-пацієнтів

Ще дві лікарні у резерві.

У столиці визначили 16 медичних установ для госпіталізації пацієнтів з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Про це заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, повідомляє пресслужба КМДА.

Чиновниця конкретизувала кількість ліжок з підключеним киснем.

"У цих установах розгорнуті 4 192 ліжка, 96% яких забезпечені централізованим киснем. Місто визначив дві резервні лікарні, які також зможуть приймати хворих COVID-19 в разі загострення ситуації. А це ще 1 118 додаткових ліжко-місць", - додала вона.

Названі установи вже забезпечені необхідним медичним обладнанням та медикаментами, запевнила Старостенко.

Станом на 23 вересня завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком СОVID-19, становить 20%.

Читайте також: Комаровський запропонував платити українцям за щеплення

Старостенко закликала киян вакцинуватися проти коронавірусу, через те, що це єдиний спосіб уберегтися від тяжкого перебігу хвороби.

Зараз в Києві працюють Центр масової вакцинації на Лівобережній, 117 пунктів вакцинації на базі медичних установ міста, центри вакцинації в торгових і торгово-розважальних центрах, а також 57 мобільних бригад, які вакцинують колективи.

Всього в Києві зроблені 1 685 799 вакцинацій, з них першою дозою - 839 732, другий - 846 067. За останню добу було проведено майже 15 тисяч щеплень.

Станом на 23 вересня в Україні 7 866 нових випадків COVID-19, повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу від 2 070 осіб госпіталізовано, 2 305 осіб одужали, 123 - померли від ускладнень.

За добу методом ПЛР протестували 41 625 осіб, методом ІФА - 9 742 особи, експрес-тестами - 33 568 осіб. За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 370 425 осіб, видужали - 2 233 573 особи, летальних випадків - 55 056.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Харківській (839), Львівській (685), Донецькій (520), м Київ (467) і Дніпропетровській (456) областях.

Раніше Харківська міська рада звернулася до Міністерства охорони здоров'я з проханням повернути до реєстру лікарень, призначених для лікування хворих коронавірусом, ще два медичних заклади. Зараз у медустановах Харкова 770 ліжок для ковідних пацієнтів.

Міністерство охорони здоров'я України планує зробити обов'язковою вакцинацію проти коронавірусу для представників деяких професій, про що йшлося під час засідання Кабміну 22 вересня. Зокрема, мова йде про чиновників і працівників сфери освіти.

Станом на 23 вересня, практично всі області України перебувають в "жовтій" зоні адаптивного карантину. При цьому Київ і ще вісім областей відповідають за показниками "помаранчевої" зони карантину

З 23 вересня Україна перейшла в "жовту" зону карантину. У всіх регіонах будуть діяти нові правила карантину. Зміни торкнутися роботи громадських закладів в "жовтій" і "червоної" зони та дії COVID-сертифікатів для вакцинованих. При цьому МОЗ має намір ввести обов'язкову вакцинацію проти COVID-19 для представників деяких професій.

Нещодавно чиновники запропонували батькам контролювати питання вакцинації вчителів. Звичайно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але саме в школах - чи достатньо цього, щоб захистити дітей від коронавірусу, читайте в матеріалі вчителя Михайла Девдера.