UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві максимально заповнені лікарні ковідними хворими — КМДА

Усі ліжко-місця для хворих у столиці мають кисневе забезпечення.

Заповнюваність лікарень Києва пацієнтами, хворими на ковід становить 100%. У деяких медичних закладах ліжка ставлять на коридорах. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник мера столиці Володимир Бондаренко.

«Опорні лікарні завантажені на 100%, там ліжка вже стоять у коридорах, і ми цього не приховуємо. Завантаженість лікарень, куди доправляють хворих із підозрою, коливається на рівні 76—80%», — розповів він.

Позаяк у лікарнях Київської області також велика кількість ковідних хворих, туди столичних пацієнтів транспортувати не можуть. 

«Додаткових домовленостей із Київською областю у такому випадку не може бути, оскільки там також завантажені практично всі ліжко-місця. Зараз ми відкриваємо нові резерви, які є у нас, це встановлення додаткових ліжок у коридорах», — додав заступник міського голови.

Сьогодні в КМДА очікують на рішення Кабміну щодо лікарні Національної академії медичних наук. Там є 11 тисяч місць для хворих. 

За словами Бондаренка, усі ліжко-місця для хворих ковідом у Києві мають кисневе забезпечення. У тих медзакладах, куди відправляють хворих з підозрою на коронавірус, забезпечення киснем становить майже 90%. 

«Близько 70% від госпіталізованих є кисневозалежними, тому це першочергове завдання», — зазначив він та наголосив, що кисневі концентратори місто буде купувати постійно.

Читайте також: Київські школярі повертаються на дистанційне навчання з 25 березня – Кличко

Протягом минулої доби в Україні діагностували 14 174 нових випадків COVID-19. При цьому госпіталізували рекордне число пацієнтів з коронавірусом – 5 438 осіб. Всього з початку пандемії в Україні 1 276 272 особи одужали від коронавірусу (за добу 7 386), 30 773 особи померли від ускладнень (за добу - 342). 

Ще вчора в червоній зоні були вісім регіонів: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська, Львівська та Чернівецька області. Однак, 24 березня найвищий рівень епіднебезпеки встановили у Львові, де до цього діяв посилений карантин. Також посилені карантинні обмеження діють у Миколаєві, а з 25 березня їх посилять у Дніпрі.

При цьому в Києві карантин посилили за день до того, як комісія з ТЕБ та НС вирішила віднести місто до зони з найвищим рівнем епіднебезпеки.  У КМДА повідомили, що під час посиленого карантину громадський транспорт у Києві працюватиме, але з обмеженнями. 

Чому не був закритий Буковель, який зустрічав туристів аж до 12 березня, і в підсумку заразив всю країну? І як так сталося, що апарат РНБО просить місцеву владу зібрати комісії з надзвичайних ситуацій і вжити заходів по боротьбі з епідемією? ПОчему не дивлячись на п'ятничні заяви секретаря РНБО Данилова і піар-ролики президента нам нічим дихати, навіть з прапорцем перемоги над Януковичем, Медведчуком і Путіним разом узятими? Читайте матеріал Інни Ведернікової"Поплічники пандемії. За мить до цунамі".