UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Херсоні російські окупанти пограбували квартиру Катерини Гандзюк

Невідомі також телефонували з її номера батьку.

Російські окупанти зламали та пограбували  квартиру, де жили херсонська активістка Катерина Гандзюк та її рідні, повідомляє Watchers Media. Під час незаконного обшуку окупантів супроводжував місцевий мешканець.

Друзі сім’ї розповіли журналістам, що військові прийшли адресно саме до квартири родини Гандзюк, де Катерина за життя проживала з чоловіком та батьком.

Зараз у квартирі ніхто не живе, про що сусіди розповіли окупантам. Ті відповіли, що знають, але керуються загрозами «російській державності». Після чого вибили двері, вигукнувши «іменем Російської Федерації».

Незаконний обшук та подальше пограбування тривало кілька годин, після чого окупанти винесли кілька великих сумок речей. Що саме вкрали загарбники, нині невідомо.

Кількома днями раніше, 18 березня, друзі Каті помітили у своїх месенджерах появу її номеру телефону. Цей номер невідомі заново зареєстрували щонайменше у Telegram та Viber. Додзвонитись на нього ніхто з друзів не зміг, номер швидко відімкнули.

І тільки сьогодні стало відомо, що у той день з її номеру набирали батька, Віктора Гандзюка, лікаря Херсонської лікарні. Невідомі нічого йому не сказали, лише мовчали у трубку.

Читайте також: Мангер просить Зеленського відпустити його на фронт

Катерина Гандзюк Гандзюк померла 4 листопада 2018 року від важких хімічних опіків – нападники вилили на неї літр сірчаної кислоти. Причиною нападу стала її активна боротьба із російсько-кримінальним елітам, які були неформально пов’язані з місцевою владою.

За злочин було засуджено групу виконавців та пособника Ігоря Павловського, який укривав злочин. Ймовірний замовник та організатор Владислав Мангера та Олексій Левін перебувають на лаві підсудних.

Читайте та дивіться в інтерв’ю Інни Ведернікової із Віктором Гандзюком «Смерть, задвинута в стіл президента».

Чи є в держави воля на якісне продовження розслідування та справедливий суд як у справі Катерини Гандзюк, так і в більш ніж 50 випадках нападів на громадських активістів по всій країні? Розповідає Віктор Трепак в інтерв’ю «Справа Гандзюк. Слово надається прокурору».