У Харкові через отруєння в ресторанах понад 40 осіб закрили два заклади.
Про це повідомив прессекретар Харківської міськради Юрій Сидоренко на своїй сторінці в Facebook. Інформація підтверджується пресслужбою ДСНС.
"Серед постраждалих вже зафіксовано 22 дорослих і 12 дітей. Всі середньої тяжкості - хтось досі в лікарні, когось вже прокапали й відпустили додому", - написав Сидоренко.
Кількість постраждалих у нього зазначено на вечір четверга.
З другої половини днів 17 червня обидва ресторани не працюють - в них проводиться дезінфекція та взяті проби всіх продуктів.
Представник Харківської міськради вважає, що кількість отруєнь може рости. За попередніми даними, всі відвідувачі отруїлися суші.
"Скрізь моторошна антисанітарія (в ресторанах - Ред.), стверджують фахівці", - зазначає чиновник.
У місцевих ЗМІ зазначається, що постраждалі отруїлися їжею у двох сусідніх ресторанах японської кухні - "Мафія" і "Якіторія" - у них загальна кухня для приготування страв.
У відділі комунікацій ГУ Нацполіціі в Харківській області за фактом отруєння людей вже відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.325 ( "Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь") КК України.
Всі постраждалі знаходяться в міській лікарні №31 та дитячої лікарні №19. Фахівці лабцентру проводять епідеміологічне розслідування.
У Державній службі з надзвичайних ситуацій на ранок 18 червня підтверджують, що в Харкові 45 людей потрапили до лікарні після вживання їжі в одній з мереж ресторанів.
"17 червня в місті Харків з підозрою на харчове отруєння госпіталізовано в лікувальні установи 45 осіб, з них 17 дітей (попередньо вживали їжу з мережі ресторанів)", - йдеться в повідомленні.
Не виключено, що антисанітарія в закладах громадського харчування українських міст, а також приготування страв з прострочених продуктів пов'язані з тривалим локдауном, який був оголошений в Україні. Продукти були куплені до локдауну або в самому його початку, а пізніше, їх просто шкода було викинути. Також з метою економії коштів керівництво ресторанів могло не оплачувати підтримання під час локдауну кухні в належному стані та з урахуванням елементарних норм. Тому, коли локдаун був скасований, співробітники ресторанів і кухарі просто приступили до роботи в тих умовах, котрі були. Цей людський фактор міг спровокувати масове отруєння в Харкові. Не виключаються подібні випадки в інших містах України, тому - будьте пильні та купуйте тільки перевірені продукти у знайомих продавців і в торгових точках, яким довіряєте.
У Запоріжжі також госпіталізували чоловіка і жінку, які вживали в'яленого ляща, придбаного в торговельній мережі міста.
Постраждалі потрапили в реанімацію з характерними для ботулізму клінічними проявами.
"Обидва постраждалих знаходяться у важкому стані, без свідомості, що не контактні, клінічний діагноз - ботулізм важкого ступеня", - йдеться в повідомленні Запорізького обласного центру МОЗ.
Ботулізм - гостре важке інфекційно-токсичний захворювання, яке призводить до важких поразок нервової системи, змін в роботі серцево-судинної системи, слабкості скелетних і гладких м'язів, порушення зору, ковтання, моторики кишок. Токсин палички ботулізму є найбільш небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів. Захворювання може виникнути при вживанні харчових продуктів без попередньої термічної обробки. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в'ялені м'ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку збудників. Споживаючи продукт, практично неможливо визначити наявність в ньому ботулотоксину, оскільки він не має ні кольору, ні смаку, ні запаху.
Симптоми ботулізму з'являються в середньому через добу після вживання зараженої їжі, але іноді інкубаційний період може скорочуватися до 2 годин або подовжуватися до 10 діб.
Захворювання починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються такі симптоми: двоїння предметів, ослаблення ясності зору (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима). Через параліч м'язів гортані, глотки і мови хворі втрачають голос, ковтання стає скрутним або зовсім неможливим. Головним уражається місцем токсину ботулізму є нервова система. Розвивається неврологічна симптоматика. У важких формах захворювання головним симптомом є розлад дихання, параліч діафрагми, в результаті чого настає смерть.
Лікування - це госпіталізація хворого в стаціонар, введення протівоботулініческой сироватки. Тому в разі виявлення характерних для ботулізму симптомів необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.
Раніше в Одеській області в літньому таборі отруїлися шестеро дітей, які приїхали в селище Сергіївка для участі в футбольних змаганнях, повідомляє пресслужба поліції в Одеській області.
За даними Білгород-Дністровського районного відділу поліції, постраждалих у віці 8-10 років терміново госпіталізували з ознаками харчового отруєння та інтоксикацією.
Також в селі Іспас Вижницького району Чернівецької області двоє вихователів дитячого садка та 13 вихованців звернулися з ознаками харчового отруєння по медичну допомогу. Всім постраждалим поставили діагноз - гострий гастроентероколіт, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров'я (ЦГЗ).